Viete, kto vám berie energiu?

Myslíte si, že upíri nejestvujú?

Že ide iba o hororové výmysly? A prečo sa potom po stretnutí s niektorými ľuďmi cítime takí vyčerpaní a bez energie, až máme niekedy pocit, akoby nás náhle opustili všetky sily? Jednoducho preto, že sme prišli do kontaktu s človekom – energetickým upírom, ktorý nás oberá o energiu. Nie, títo moderní upíri nesajú svojim obetiam krv ako to môžeme vidieť v strašidelných filmoch. Napriek tomu nám – najmä tým citlivejším, ubližujú.

žena meditácia

Ako sa brániť?

Nesmiete im to dovoliť!

Patríte medzi tých “šťastlivcov”, ktorí sú citliví a často sa cítia po kontakte s niektorými ľuďmi úplne vyčerpaní? Možno aj vy ste sa stali potenciálnou obeťou takzvaného energovírusu. Vlastnú energiu vydávate, ale žiadnu nedostávate.  Možno poznáte ten pocit, že po kontakte s nejakým človekom sa pravidelne cítite nielen vyčerpaní, ale často aj rozčúlení. Alebo sa v myšlienkach neustále musíte vracať k tej osobe a k tomu, čo vám hovorila. Je to veľmi vyčerpávajúce. Napriek úsiliu sa často nedokážeme naladiť na iné myšlienky alebo sa sústrediť na nejakú inú prácu. Výnimkou nebýva ani to, že pri tom máme rôzne nepríjemné pocity. Stále musíme na dotyčného človeka myslieť. Niekedy sa môžu objaviť aj poruchy spánku, alebo nám takýto energetický upír vstupuje dokonca aj do snov. Samozrejme,  až takto ďaleko by to nemalo zájsť! A ak áno, urýchlene treba robiť niečo preto, aby sme sa pred takýmto človekom a jeho vplyvom chránili.

Dajte mu jasne najavo, kde sú vaše hranice…

Ak patríte k tým, ktorých sa horeuvedený problém tiež týka, naučte sa brániť: Sadnite si na nejaké pokojné miesto a predstavte si, že dotyčná osoba je oproti vám. Ľavú dlaň si položte na stred hrudníka a nadýchnite sa. Potom natiahnite pravú ruku a namierte ju oproti osobe, ktorú si prestavujete a vyslovte túto vetu: “Ja som tu a ty si tam! Všetka moja energia zostáva  so mnou a tvoja energia  sa vracia k tebe!” Potom vydýchnite smerom k pravej dlani, čím sa odpojíte od dotyčného človeka a prerušujete s ním kontakt.

Ako znovu získať stratený pokoj?

Toto jednoduché cvičenie môžete robiť vždy, keď sa cítite v nepohode, pretože vás niekto či niečo rozruší – je jedno, či je to kolega, nejaký cudzí človek, alebo hoci aj nejaká udalosť či film. Nakoniec si spojte dlane na strede hrude a predstavujte si, akoby sa vaša energia sústreďovala do ochrannej zlatej gule alebo vajíčka, ktoré vás chráni  pred všetkým zlým a vytvára vám pocit bezpečia. Toto cvičenie však nie je dobré robiť v prípade, že ide o osobu, s ktorou máte veľmi blízky – intímny vzťah. Od týchto ľudí by sme sa nemali takýmto spôsobom odpájať. Ak však ide o ľudí, s ktorými nemáme intímny vzťah (iní ľudia, kolegovia, priatelia, expartner, alebo hoci aj nejaká udalosť,, či film, ktorý nám nedá pokoj), môžeme sa bez obáv takýmto spôsobom od nich odpojiť, naladiť sa na vlastnú vlnu, vrátiť sa sami k sebe a nájsť pokoj.

Jasmína