Viete, ktoré rastliny k vám prilákajú šťastie?

ktoré rastliny

Tušili ste niečo o tom, že niektoré rastliny majú magickú schopnosť prilákať vám do života šťastie? Že neveríte? Tak si len prečítajte, čo všetko dokáže taký kaktus, bambus, mäta, či rozmarín…! 😛

Rozmarín

Voňavá, aromatická bylinka, alebo skôr kríček, je všeobecne uznávaná už od antických čias, a to v rôznych častiach sveta. Okrem toho, že má mnohoraké liečivé účinky a s obľubou sa používa aj do varenia – na prípravu jedál, ktorým dodá špecifickú chuť, šepká sa o nej, že priťahuje šťastie a lásku – najmä tú vrúcnu a úprimnú. Ak presne po takom túžite, určite doma pestujte rozmarín a pre istotu si ešte aj rozmiestnite niekoľko vrecúšok s touto aromatickou bylinkou po celom dome – samozrejme, vysušenou. Istota je istota a lásky a šťastia predsa nikdy nie je dosť.

ktoré rastliny

A keď pôjdete okolo črepníka s čerstvým rozmarínom, nezabudnite si odtrhnúť zopár lístočko, pomrviť ich pomedzi prsty a s pôžitkom privoňať…?

Kaktus

Ak aj nepatríte k milovníkom kaktusov, určite by ste si mali nejaké umiestniť na okno, alebo blízko svojho pracovného stola. Prečo? Pretože odpudzuje od vás negatívne energie závistlivcov a neprajníkov, ale aj ľudí, ktorí sú pokryteckí  a chceli by vám uškodiť. Okrem toho, kaktusy vraj aj pohlcujú elektrosmog, ktorý produkujú domáce spotrebiče.

ktoré rastlinyMäta kučeravá

Netreba si ju pomýliť s mätou piepornou, ktorá má odlišné vlastnosti! Aj voňavú mätu kučeravú sa vyplatí mať vo svojej domácej bylinkovej záhradke. Pýtate sa, prečo? Pretože vraj má moc odháňať zlých duchov, závisť neprajníkov a účinky zlej, čiernej mágie, ktorú by niektorí zlí ľudia mohli ku vám vysielať. A ešte jedno voňavé mätové tajomstvo: Mäta kučeravá vraj dokáže pritiahnuť do domácnosti aj peniažky… ?

Bambusktoré rastliny

Je v súčasnosti veľmi obľúbenou rastlinou a v mnohých domácnostiach ho pestujú aj bez toho, že by si vôbec uvedomovali jeho špeciálne schopnosti – skrátka, táto rastlina sa im páči – a to je dobre! Bambus totiž veľmi dobre vyzerá a okrem toho aj podporuje dobré energie, podporuje rast a napredovanie. Hovorí sa, že ak máte doma bambus, dočkáte sa pohody, pokoja, radosti, bohatstva a odoženiete závisť… ?

 

 

Save