Abeceda Sexu a Erotiky

Gustáv Murín: Telesná láska na každé písmeno

Pre všetkých, ktorých zaujímajú šteklivé témy sexu a erotiky, je tu nová e-kniha od spisovateľa Gustáva Murína “Abeceda sexu a erotiky alebo Telesná láska na každé písmeno”. Na ochutnávku prinášame zopár ukážok, tentoraz písmeno “A”.

Abeceda Sexu a Erotiky

Afrodiziaká alebo Niekto to rád korenené

Už od čias Adama a Evy sa figy považovali za ovocie spojené s erotikou, a tak ich v niektorých krajinách dodnes servírujú novomanželom pred svadobnou nocou. Podľa starých anglických receptov by mala pomáhať aj špargľa.

Odporúčané sú tiež ustrice a iné morské špeciality, pšeničné klíčky a dokonca aj kuracie beháky. Jeden či dva poháre piva vraj tiež pôsobia stimulačne. S ďalšími vypitými pohármi však tento efekt klesá až na úroveň, ktorú Shakespeare komentoval slovami: „Povzbudzuje síce túžbu, ale jej naplnenie robí nemožným.“

V americkom štáte Nové Mexiko sa stal veľmi populárnym švédsky bylinkový nápoj Niagara. Modrý osviežujúci energetický nápoj zvyšuje podľa Debry Slight, majiteľky salónu Rio Rancho, sexuálny apetít a dobre sa predáva. Isté je najmä to druhé, hoci sa ešte žiadny zákazník nevrátil so sťažnosťou.

Exotika na tanieri

V severnej Indii, najmä v Radžastáne, sa do ohrozenia dostala jašterica so zvláštne stočeným chvostom, z ktorého sa vyrába lubrikačná masť pre ženy, ktorá zvlhčuje pošvový vchod. Ale najslávnejším afrodiziakom stredoveku boli tzv. španielske mušky, výťažok z hmyzu skupiny Cantharides. Ich predávkovanie však hrozilo smrťou.

V starovekom Ríme sa žiadne orgie nezaobišli bez nápadito servírovaných ustríc. Giacomo Casanova sa od nich poučil a v časoch najvyšších milostných úspechov ich vraj konzumoval až takmer 60 denne. Casanova experimentoval tiež s čokoládou a vrelo tento nápoj odporučil aj milenke Ľudovíta XV. madame du Barryovej. Montezuma, vládca Aztékov, vypil vraj denne 50 šálok čokolády zo zlatej čaše, aby zvládol svoj takmer 600-členný hárem. Rohy nosorožca rozdrvené na prach a pridané do bylinkového čaju sa stali v Číne také žiadané, že tieto nepárnokopytníky patria k najrýchlejšie vymierajúcim druhom na Zemi. V Hongkongu a na Taiwane veria zasa v zázračnú moc tigrieho penisu vyvareného v polievke či vymáčaného vo víne. V Libanone dodnes uznávajú účinnosť divo rastúceho koreňa Širš Zalúh. Mimochodom, dobrú povesť má aj marihuana, a to ani nie preto, že by potenciu zvyšovala, ale skôr tým, že pozoruhodne predlžuje mužskú výkonnosť. Po drogách siahol aj, podľa vlastného vyjadrenia, asi najväčší hollywoodsky milovník Errol Flynn. Na to, aby počas svojej kariéry zvládol údajných 13 000 mileniek, si vraj dával do penisu kokaínový prášok. Neznie to dôveryhodne a celkom určite to radšej neskúšajte napodobovať.

Prírodní pomocníci mužov

   U nás si muži museli exotické pomôcky, samozrejme, odpustiť. Výnimkou bola kostička z bobrieho penisu, ku ktorej sa však dostali len výnimočne. Všimli si však, že nad ránom (pod tlakom cez noc nazbieraného moču) sa ich mužnosť zdvíha automaticky. Logickým pomocníkom sa tak stala močopudná zelenina, napríklad zeler. Ľudová kuchyňa tiež predpokladá, že prekrvenie penisu zvyšujú levanduľa či tekvica. V niektorých oblastiach Čiech sa do všetkých svadobných jedál pridáva majorán. Iste nie náhodou.

Skôr však, než siahneme po takýchto pomocníkoch, uvedomme si, že pre náš pohlavný apetít i výkonnosť sú dôležité skôr životospráva a celkový zdravotný stav. O potešenie zo sexu nás oberá nadváha, nedostatok prirodzeného pohybu a zle volená strava. Ťažké, mastné jedlá nie sú najvhodnejšou ľúbostnou predohrou, už len z logického dôvodu, že sa kvôli ich spracovaniu nahrnie krv do tráviaceho traktu a nutne vám bude inde chýbať.

Ak máte záujem o e-knihu od Gustáva Murína Abeceda sexu a erotiky alebo Telesná láska na každé písmeno, kliknite na:

www.martinus.sk