Darker – vášeň z pohľadu Christiana Greya

Prežite ešte raz vášnivý príbeh Päťdesiat odtieňov temnoty, ale tentoraz z pohľadu Christiana Greya. On sám vám vyrozpráva, ako to všetko bolo, čo cítil a po čom túžil. Vstúpte do jeho utrápenej duše, jeho myšlienok a snov. Je tu Darker – Päťdesiat odtieňov temnoty očami Christiana Greya.

Darker

E L James sa vracia do sveta Päťdesiatich odtieňov, odkrýva ďalšie pikantnosti a úskalia tohto ľúbostného príbehu, ktorý nadchýna milióny čitateľov na celej zemeguli.

Christian a Anastasia.
Ich spaľujúca a šteklivá aférka sa skončila zlomenými srdcami a vzájomnýmobviňovaním, no Christian Grey je načisto posadnutý Anastasiou Steelovou anedokáže na ňu zabudnúť. Aby ju získal späť, rozhodne sa potlačiť svojenajtemnejšie túžby i potrebu riadiť druhých, a ľúbiť Anu tak, ako si to želáona.

Lenže trauma z detstva ho naďalej sužuje. Okrem toho vysvitne, že Anin intrigánsky šéf Jack Hyde ju chce pre seba. Dokáže Christianov dôverník a terapeut Dr. Flynn pomôcť svojmu klientovi čeliť démonom, s ktorými zápasí? Alebo ho panovačná povaha Eleny, ktorá Christiana kedysi zviedla, a chorobná oddanosť Leily, jeho bývalej subky, stiahnu späť do minulosti?

Ak aj Christian opätovne získa Aninu priazeň, môže niekto s takou čiernou a boľavou dušou, ako je tá jeho, dúfať, že si ju udrží?

Zadržímston, musím sa neskonale ovládať, aby som ju neschmatol a nehodil na tenbetónový pult. Myslel som to však vážne, keď som vravel, že ma bude musieťprosiť. Musí mi povedať, čo chce, musí mi vyjaviť svoje pocity, potreby, túžby.Chcem vedieť, čo ju robí šťastnou. Skloním sa, akoby som ju chcel pobozkať, nolen ju dráždim, šepcem jej do ucha.
„Chceš, aby som ťa pobozkal, Anastasia?“
Prudko sa nadýchne. „Ano.“
„A kam?“
„Všade.“
„Musíš to troška spresniť. Už som ti povedal, že sa ťa nedotknem, kým manepoprosíš a nepovieš, čo chceš.“
„Tak teda prosím,“ zažobre.

Darker – Päťdesiat odtieňov temnoty očami Christiana Greya vám zaručene vyrazí dych a rozprúdi krv v žilách. „Pohľad na šteklivé, ale aj mrazivé veci z pohľadu pán Greya vás nenechá chladnými a budete sa červenať ako zrelé papriky na rozpálenom slnku,“ tvrdí Katarína Pohorelcová, ktorá pracuje ako kníhkupec a je vášnivá čitateľka.
Kniha je súčasťou veľkej knižnej akcie Knižný kompas – vaša cesta ku knihám. Jej cieľom je vrátiť ľudí k čítaniu a presvedčiť ich, že to je skvelá zábava – pri knihách dobre zrelaxujete, prenesú vás do iných svetov a všeličo sa naučíte.

Viac o akcii na www.KniznyKompas.sk.

E L James sa po 25 rokoch v televízii rozhodla splniť si detský sen a začala písať príbehy. Jej erotická séria Päťdesiat odtieňov sivej mala fenomenálny úspech. Z trilógie sa predalo vyše 150 miliónov kusov v 52 jazykoch. V roku 2012 vyhlásil magazín Time E L James za jednu z najvplyvnejších ľudí sveta.

Milan Buno, literárny publicista