Slovenky

SlovenkyŽeny za svojimi nastajlovanými fasádami skrývajú tajomstvá, životné ašpirácie a traumy, s ktorými sa okoliu nechvália na počkanie… Práve teraz ich môžete odhaliť. Stránku po stránke, a to naozaj do prekvapivo pikantných detailov.

Spisovateľ Richard Rychtarech po úspešnom knižnom debute Tvoja nočná mora (2012) na seba opäť obrátil pozornosť. Jeho v poradí druhý rukopis SLOVENKY zaujal vydavateľa natoľko, že preskočil edičný plán, aby mohla kniha vyjsť skôr. V príbehu SLOVENIEK autor rafinovane splieta fantáziu s reáliami odžitého, pričom zachováva nežnosť aj drsnosť postáv a ich dialógov celkom autentickú, tak, ako ju poznáme z bežného života. Richard Rychtarech patrí medzi málo autorov, ktorí sa neboja celkom bez zábran a otvorene hovoriť o sexualite.

O knihe:
Sú tri. Priateľky, spolubývajúce, frajerky, milenky. Možno ste ich stretli vo výťahu, keď utekali do práce, čo ich nebaví, alebo na ďalšie neúspešné rande. Občas sa rozbijú, alebo sa vyspia s úplným magorom. Neustále sa im vracajú traumy z minulosti. Prečo je také ťažké nájsť si normálneho chlapa? Koľko tisíc kilometrov treba preletieť, aby človek našiel, čo hľadá? Nebol by život oveľa jednoduchší bez otázok? Je lepšie rezignovať a akceptovať realitu? Nie pre Miu, Zet a Ši. Ony sa nevzdávajú.