Smiech náš každodenný

„Najviac stratený deň nášho života je ten, keď sme sa nezasmiali,“ uvádza známy taliansky režisér a scenárista Fausto Brizzi vo svojej novej knihe STO DNÍ ŠŤASTIA. Súhlasíte? Tak potom presne pre vás je jeho horkoúsmevný román o láske, priateľstve, slnečnom Taliansku a skvelej kuchyni. Pri čítaní sa budete smiať, ale aj plakať a sám autor potvrdil, že mu kniha zmenila život.

Aké je to byť šťastný?

Čo by ste robili pri predstave, že máte pred sebou posledných sto dní svojho života? Možno si poviete  – ďalší príbeh, ktorého hlavnému hrdinovi diagnostikujú nevyliečiteľnú chorobu… Tento je však výnimočný a chytí vás za srdce úžasným odkazom –  hlavný hrdina Lucio Battistini sa rozhodne čeliť výzve svojho odchodu jednoznačnou voľbou byť šťastný: „Ľutujem iba jedno: musel som zistiť, že zomieram, aby som začal žiť.“

„Napísať túto knihu malo zmysel.“

Pre tých z vás, ktorí sa vyznajú vo svete kinematografie, je režisér a scenárista Fausto Brizzi pojmom. Ostatným viac napovie napríklad pôvodný Brizziho scenár k českej komédii 10 pravidel, jak sbalit holku, ktorú ste mali možnosť nedávno vidieť v slovenských kinách.

Autor Fausto Brizzi o románe povedal, že sa preňho stal terapiou a žije tak, akoby každý deň bol tým posledným. Viac navštevuje priateľov a venuje sa svojim koníčkom. A ako hovorí, keby len jediný čitateľ urobil to isté, napísať túto knihu malo zmysel.

Sto dní šťastia vo svete

Román, na ktorý sa môžete tešiť aj v slovenskom jazyku, má vo svete mimoriadny úspech. Práva na vydanie sa predali do vyše 20 krajín, chystá sa aj jeho filmové spracovanie.