Angry Birds vo filme

Animovaná komédia Angry Birds vo filme založená na megaúspešnej hre, ktorá do dnes zaznamenala viac než 4 miliardy stiahnutí, sa stala v roku 2016 celosvetovým hitom.

Angry Birds

Film plný prekvapivých postáv a originálneho humoru, sa so svojim jedinečným vizuálom stal obľúbeným medzi všetkými vekovými kategóriami. Čoskoro do kín zavíta jeho pokračovanie Angry Birds vo filme 2, v ktorom sa musia odvekí súperi – Vtáky a Krochkáči – spojiť a spolupracovať, aby zachránili svoje domovy pred novou hrozbou.

V deviatom filme kultového režiséra Quentina Tarantina sa televízny herec (Leonardo DiCaprio) a jeho dlhoročný kaskadér (Brad Pitt) rozhodnú presadiť pri filme na konci zlatej éry Hollywoodu v roku 1969 v Los Angeles.

Hrdinom prvého filmu bol Red, najnahnevanejší spomedzi inak pokojných obyvateľov vtáčieho Píplandu. Bol však zároveň jediným, ktorý mal dosť odvahy, aby čelil skupine prasiat – Krochkáčov na čele s Leonardom, ktorá chcela z Píplandu ukradnúť vtáčie vajcia. Red sa teda vydal do boja proti nim, pričom mu vo víťazstve pomohli jeho najlepší priatelia, rýchly kanárik Chuck a milý, no občas výbušný Bomb.

Na začiatku nového dobrodružstva je Red hrdinom, ktorého miluje celý Pípland. Medzičasom sa zmenil aj konflikt s Krochkáčmi, ktorý prerástol len do vzájomných naschválov a potýčiek. To všetko sa však zmení, keď na ich ostrovy začnú zrazu padať obrovské ľadové gule – pochádzajúce z tajomného tretieho ostrova. Čerešničkou na torte je Leonardova návšteva, na ktorej Redovi navrhuje spoluprácu. Nová hrozba je totiž spoločným problémom Vtákov aj Krochkáčov. Ak nebudú spolupracovať, môže to byť koniec ich všetkých.

Red svojmu odvekému nepriateľovi nedôveruje, no nemá na výber. Jason Sudeikis, ktorý Reda dabuje v pôvodnom znení, hovorí: “Po tom všetkom chcú zrazu Krochkáči mier? Prečo? Pretože z ďalšieho ostrova na nich strieľajú akési ľadové bomby. Takže Krochkáči sa musia spojiť s Vtákmi, čo Reda trocha hnevá. Nie je si istý, či dokáže byť hrdinom, za akého ho všetci majú, no niečo spraviť musí, nie?

V deviatom filme kultového režiséra Quentina Tarantina sa televízny herec (Leonardo DiCaprio) a jeho dlhoročný kaskadér (Brad Pitt) rozhodnú presadiť pri filme na konci zlatej éry Hollywoodu v roku 1969 v Los Angeles.

Najväčší nepriatelia teda vytvoria tím, v ktorom nechýbajú Red, Chuck, Bomb, Leonard, Mocný orol a niekoľko nových tvárí – Chuckova sestra Silver, ktorá má vždy na všetko odpoveď, Leonardova asistentka Courtney a ofučaný prasací vedec Garry, ktorý má na svedomí všetky technológie ostrova Krochkáčov.

Nesúrodá skupinka zistí, že ľadový útok na ich ostrovy prichádza z Orlieho ostrova, na ktorom vládne Zeta s pomocou svojho hlavného vedca Glenna. Zeta je už unavená zo zimy a chladu, ktoré vládnu jej svetu, a tak sa rozhodne dobyť oba exotické susedné ostrovy pre seba. Naši hrdinovia sa teda musia nepozorovane dostať na Orlí ostrov, preniknúť do Zetinho hniezda a zneškodniť jej superzbraň skôr, ako bude neskoro.

Počas záchrannej výpravy sa v Píplande odohráva ďalšie dobrodružstvo, v ktorom superzlaté vtáčie mláďatá predstavené v prvom filme musia dokázať, že nie sú príliš malé na to, aby dosiahlo svoj sen!