Janais a Vianoce patria k sebe

Vianočný koncert Janais je kompletne vypredaný

Slovenská speváčka a skladateľka Janais je známa okrem iného i vďaka svojim obľúbeným každoročným vianočným koncertom. Intenzívne ohlasy na ne korunovala vlani albumom Vianočná Janais, ktorý získal za úspešný predaj Zlatú platňu. Tohtoročný veľký vianočný koncert odohrá 14. decembra v bratislavskom kostole u Klarisiek. Už viac ako dva týždne je kompletne vypredaný.

Janais

Janais / Foto: Jakub Šteinecker

Vianoce a Janais jednoducho patria k sebe

Vianočný koncert speváčky Janais sa blíži. V stredu 14. decembra prijali pozvanie do bratislavského kostola Klarisky i hudobní hostia Peter Bažík a Anabela Mollová. Spoločne s Petrom Bažíkom si Janais zaspieva nový duet BLÍZKO, a obaja – Peter aj Anabela dostanú priestor aby zaspievali aj vlastné piesne. V zozname pesničiek, ktoré v koncertný večer zaznejú, nebude chýbať ani pieseň Nech sneží, ktorá je slovenskou adaptáciou slávnej americkej skladby Let It Snow a v repertoári Janais je najnovším „videoklipovým prírastkom“:

Koncert sa uskutoční už tento týždeň, a vstupenky naň sú už dlhšie než dva týždne kompletne vypredané. „Vianočné koncerty hrávame už 4 roky, no tento je predsa len špeciálny. Prizvala som si naň hostí nielen hudobných, ale aj speváckych a cítim preto veľkú zodpovednosť aj voči nim. To, že sa lístky vypredali dva týždne pred samotným koncertom ma veľmi potešilo aj upokojilo. Teraz sú už prípravy v plnom prúde a všetci sa tešíme na tento spoločný hudobný večer, na ktorom sa vianočne naladíme,” odkazuje fanúšikom Janais.

Janais

„Keďže sa vstupenky na koncert neušli všetkým, rozhodla som sa potešiť aspoň troch fanúšikov, ktorým ako vianočný darček pošlem album Vianočná Janais s podpisom a v darčekovom balení. Verím, že tak urobím radosť aspoň niekoľkým z tých, ktorí si nestihli kúpiť lístky v predpredaji,“ dodáva speváčka.

Vianočný koncert u Klarisiek je ďalším zo série hudobných prekvapení, ktoré Janais priniesla tento rok svojim priaznivcom. Vydanie nového singla ohlásila na jar 2017. Fanúšikom, však prisľúbila, že dovtedy sa dočkajú viacerých hudobných prekvapení z jej dielne. Svoj sľub plní –  vypúšťa do éteru menšie i väčšie hudobné projekty, a hlási sa tak o slovo výraznejšie než kedykoľvek pred tým.

Termíny najbližších koncertov Janais s kapelou:

16.12. Malacky, Vianočné trhy, 19:30

17.12. TV šou Hodina deťom, RTVS, 20:20

18.12. Dubnica nad Váhom, Kaštieľ, 18:00

06.01. Trojkráľový koncert, Jasenov, 18:00