SPÄŤ
Kultúra

Kali má Vianoce už od októbra

Od: Jana Vančová 23.12.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Buďte prvá a ohodnoťte článok
Loading...

Slovenský raper pochádza z  Petržalky. Bez akejkoľvek mimoriadnej reklamy jeho videoklipy dosahujú  neuveriteľné milióny videní.

Pieseň Nejsi jediná má takmer deväť miliónov videní:

Máte novú priateľku, čo nám o nej prezradíte?

Nová ako nová, sme spolu pomaly rok. Úplne od začiatku vlastne spolu žijeme.

Má to výhody – hneď začať spolu žiť?

Prišlo to spontánne, že zrazu sme spolu bývali, asi to tak malo byť. Osobne si myslím, že ak pár má byť spolu, pocíti to hneď na začiatku a nebude to naťahovať. Poznám dvojice, ktoré začali spolu bývať po dvoch rokoch chodenia a po polroku sa rozišli.  Ťaháme to spolu od začiatku a funguje to. Je mimo brandže, robí nechty a robí ich aj speváčke Tine, cez ktorú sme sa vlastne zoznámili, lebo sú kamarátky. Tina vedela, že sme obaja  sami, tak nás dala dokopy.

Spolu asi budete aj na Vianoce…

Samozrejme, pozveme jej rodičov, môjho otca, ja po večeri odchádzam do Nitry, kde o polnoci 24. decembra hrám v klube. Je to tradícia, hrám tam už štvrtý rok.

Riešili ste s priateľkou aj menu?

Obaja sme v tomto konzervatívni, takže  tradičná klasika – kapustnica, kapor, šalát. Nie som typ, že cez sviatky si musím dať pozor na postavu, idem sa úplne prejesť. Priateľka napečie medovníky a Vianoce máme od polovičky októbra, pretože ona miluje tú atmosféru, tak byt je vyzdobený a stromček bude tiež veľmi dlho u nás. Nie sme zástancami kadejakých zahraničných noviniek na Vianoce, ale máme slovenské tradície.  Obaja sme si  z domu doniesli tie isté zvyky, takže nezvádzame žiadne boje, nemusíme robiť kompromisy. Pravdou je, že priamo na Štedrý večer sa neprejem, lebo predsa mám koncert a nie je dobré ísť na javisko s preplneným žalúdkom, ale nasledujúce dni si to vynahradím.

Predpokladám, že na Silvestra hráte…

Áno, hrám v klube na Donovaloch, rovno tam ostaneme s priateľkou až do 2. januára. Nechodíme do tepla v zime, milujeme slovenské hory. Na lyžovanie som drevo a wellness tiež nie je moja záľuba, tak sa teším, ako budem jesť a vylihovať.

Koncom novembra ste dali von pieseň a videoklip, ktorý má už takmer milión sedemsto tisíc videní, o čom je?

Pieseň sa volá Späť domov, pojednáva o tom, ako často sme mimo domova, mimo svojich lások, rodín. Ja už mám len otca, veľakrát si nájdem neprijatý hovor, v návale povinností sa zabudnem ozvať. Myslím, že toto by sa nemalo stávať, mali by sme sa v tomto polepšiť a venovať čas najbližším, je to niekedy najviac, čo im môžeme dať. Pieseň vznikla na samote, na chate v Námestove, kde som čakal na koncert, má country nádych, pretože môj otec je fanúšik tejto muziky. Je venovaná práve jemu.

 

Pieseň Späť domov:

Anna Ölvecká

womangalérie VŠETKY