Koncertom talianskeho klaviristu Rema Anzovina vyvrcholí festival Dolce vitaj

Vyvrcholením tohtoročného festivalu DOLCE VITAJ bude koncert výrazného talianskeho klaviristu Rema Anzovina,  jedného z najinovatívnejších a najoriginálnejších klaviristov a skladateľov súčasnej inštrumentálnej scény v Taliansku. Hudobník, ktorý je s hudbou spätý od svojich desiatich rokov, prichádza do Bratislavy po prvý raz v rámci svojho turné. Jeho sólový koncert sa uskutoční v utorok, 28. júla 2020 o 19.00 hod. v kostole Klarisiek v centre Bratislavy; vstup je voľný. 13. ročník Festivalu talianskej kultúry DOLCE VITAJ organizuje Taliansky kultúrny inštitút  Bratislava.

Dolce vitaj

Pomocou hudby som spoznával svet a tak sa putovanie svetom môže začať. Do programu môjho turné pribudla aj Bratislava a termín 28. júl! Som veľmi šťastný, že môžem opäť s mojou hudbou cestovať za hranice Talianska a vystúpiť po prvý  raz na Slovensku,“ povedal Remo Anzovino.

Hudobná kritika označila Rema Anzovina za tvorcu, ktorý dokáže prostredníctvom svojho nástroja zdieľať nesmierne emócie a evokovať mágiu skladieb svojich slávnych rodákov Nina Rotu, či Ennia Morriconeho,“ dodal Marco Gerbi z Talianskeho kultúrneho inštitútu; koncert vzniká v spolupráci so spoločnosťou Salek Production.  

            Po úspechu jeho posledného albumu Nocturne (Sony Classical), ktorý nahrával medzi Tokyom, Londýnom, Parížom a New Yorkom, získal prestížne ocenenie Strieborná Stuha 2019 za pôvodnú hudbu k dokumentárnym filmom Frida – Viva La Vida, Hitler versus PicassoVan Gogh – O obilných poliach a oblačnom nebiMonetove lekná – mágia svetla a vody.

V roku 2016 ho talianska televízia RAI a výbor pre udeľovanie najprestížnejšej literárnej ceny Premio Strega poverili zložením hudby pre jej jubilejný 70. ročník.

Remo Anzovino sa stal známym aj vďaka výberu nezvyčajných a originálnych miest so sugestívnou atmosférou, na ktorých koncertoval. Hral na archeologických náleziskách, v múzeách, obrazárňach, prírodných parkoch a vo väznici Milánskej opery na podujatí, ktoré bolo súčasťou festivalu Piano City Milano.

Mohlo by vás zaujímať

Marek Ztracený predstavuje koncertnú verziu hitu Naše cesty

Marek Ztracený predstavuje koncertnú verziu hitu Naše cesty z vypredaných februárových vystúpení v O2 aréne Presne pred mesiacom 23. februára sa uskutočnil druhý z vypredaných koncertov Mareka … Čítaj ďaľej

Významný hudobník vie svojich poslucháčov previesť celou škálou nálad od snových atmosfér až po skutočne dynamické čísla, v ktorých sa impresívna, chvejivá krása spája so živočíšnosťou, zároveň sa nad všetkým vznáša typicky taliansky zmysel pre melodický oblúk.

Počas svojej kariéry spolupracoval s mnohými významnými orchestrami.

Remo Anzovino – ukážky

Zo živého sólového vystúpenia
Z filmu Monetove lekná – mágia svetla a vody
Z filmuVan Gogh – O obilných poliach a oblačnom nebi

www.remoanzovino.it

Festival Dolce Vitaj pokračuje až do jesene.

Výstava Fellini a sladký život Talianska, ktorá vznikla na Slovensku, aby vzdala hold Federicovi Fellinimu pri príležitosti stého výročia jeho narodenia, potrvá v Slovenskom národnom múzeu v Bratislave do 30. novembra 2020.

Rovnako zameraná filmová prehliadka Cinevitaj aktuálne prebieha v bratislavskom Kine Lumière a paralelne aj v košickom Kine Úsmev, obe ponúkajú výber jeho digitálne reštaurovaných filmov. Bratislavskí návštevníci majú navyše príležitosť vidieť v priestoroch kina aj výstavu autorských kresieb Federica Felliniho Kniha snov.

V rámci festivalu vystavuje na Slovensku po prvý raz aj jeden z hlavných talianskych predstaviteľov abstraktného umenia, Vinicio Berti. Výstava jeho diel potrvá v Galérii mesta Bratislavy, v Pálffyho paláci,do 13. septembra tohto roku.

Viac informácií ponúkajú webové stránky: dolcevitaj.eu / iicbratislava.esteri.it

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach