Kristína zaspieva pred Alexandrovcami!

Snažím sa nájsť si čas na veci, ktoré ma tešia

Krásna populárna Kristína vystupuje aktuálne po Slovensku s Alexandrovcami. Okrem toho ju čakajú aj vlastné koncerty a vytešuje sa z duetu s populárnym českým hercom a spevákom Davidom Gránskym.

Aká bola vaša prvý reakcia, keď ste sa dozvedeli, že budete vystupovať na turné pred Alexandrovcami?

Prišlo pozvanie na trinásť koncertov, samozrejme, prvotná bola otázka, či sa vieme časovo zladiť, pretože aj ja mám nejaké veci dohodnuté, ale napokon sa zistilo, že to pôjde. Vnímam Alexandrovcov ako veľkolepý súbor s úžasnými spevákmi, tanečníkmi, hudobníkmi. Veľmi som sa potešila, nezaváhala som ani na chvíľu. Mám polhodinový svoj koncert, sama som mala koncerty vo veľkých halách, mám rada tieto priestory, takže nemala som prečo váhať a pochybovať, či prijať toto skvelé pozvanie. Nespievam s nimi, som tam sama za seba, spievam si svoje veci pred ich koncertom, potom si ako divák užijem ich koncert v plnej paráde, pretože som ich vystúpenie ešte nikdy nevidela.

Ta ne

Spomenuli ste, že budete mat polhodinový koncert. Zvyknutá ste na plné koncerty s prídavkami – bolo ťažké vybrať pesničky, aby ste sa zmestili do časového limitu?

Nevnímam to ako obmedzenie, pretože spočiatku ideme každý deň a povedala som si, dobre že je len polhodina, lebo neviem si predstaviť niekoľko večerov po sebe odspievať celý koncert. Vôbec mi to neprekáža – každý večer budem vedieť byť plná energie, pre hlas to bude fajn a teším sa na každú podobnú príležitosť, viem sa pre ňu nadchnúť a som rada, že som aktuálne súčasťou ruského národného klenotu, lebo to Alexandrovci rozhodne sú.

Pociťujete väčšiu zodpovednosť vzhľadom k tomu, že to je 90-te výročie existencie súboru?

Krásne je, že im to takto funguje, je to fantastické, že stále je u nich záujem pokračovať. Veď aj dnes na tlačovke spomenuli, že na miesto sólistu bolo niekoľko desiatok adeptov. Kdekoľvek idem aj ja na svoj koncert, mám zodpovednosť, keď vchádzam na javisko. A kým si publikum trochu okukám a zistím jeho reakcie, chvíľu to trvá, ale potom je už všetko v poriadku. Takže zodpovednosť je aj pred týmito koncertami, aj keď sme každý za seba.

Na bieleho koňa

Stretli ste sa prvý raz s nimi práve na tlačovej konferencii?

Áno, je to dnes naše prvé stretnutie. Pred dvomi rokmi sme sa stretli v Teleráne, kde som ja prezentovala svoju pesničku a oni turné, ale nerozprávali sme sa, len si pamätám, že zaspievali a ja som počúvala s otvorenými ústami, a v nemom úžase som sledovala, čo zo seba vydali hneď ráno. O to viac si to teraz užijem.

Blíži sa leto, čo vás čaká?

Koncerty, koncerty, len koncerty (úsmev). Nemám teraz v pláne svoje turné, tak som s potešením prijala účinkovanie pred Alexandrovcami, prišlo mi to milé a vhod, plus moje koncerty, ktoré sa presúvajú zvnútra von. To je krásne na lete, že môžeme účinkovať vonku pod holým nebom. Mám nejaké festivaly, ale najviac obecné a mestské slávnosti.

Vcelku sa teda máte dobre…

Áno, ja som taká spokojná, teším sa, boli sme teraz na krásnej dovolenke na Maldivách, lebo minulé leto sme len koncertovali ako aj po minulé roky, keď naozaj boli letá nabité koncertami. Teraz sa snažím medzi koncerty vtesnať aj veci, ktoré ma tešia, ktoré chcem zažiť, ako človek sa chcem inšpirovať novými vecami, aby to nebolo len cestovanie za koncertami.

Chystáte aj nové pesničky?

Určite áno, ale nemám zatiaľ nič konkrétne. Teraz mi vyšiel duet s Davidom Gránskym Stále ťa mať, ktorému sa veľmi teším, prvý česko-slovenský popový duet a pomaly pripravím aj niečo sama.

Stále ťa mať

Čím je pre vás tento duet zaujímavý?

Pieseň „Stále ťa mať“ nebola pôvodne plánovaná ako duet, ale keď bola naspievaná, niečo mi tam stále chýbalo, a bol to presne mužský element. Keďže som o Davidovi vedela, že je nielen skvelý herec, ale aj spevák, a následne sme sa stretli pri jednom spoločnom projekte, niekde som intuitívne cítila, že naše hlasy by mohli spolu dobre ladiť a že práve on by mohol byť pre mňa ten správny duetový partner. O pár dni som mu zavolala, poslala pieseň a dohodli sme sa úplne nezáväzne, že to pôjdeme spolu skúsiť do štúdia. A na prvú to klaplo.

Z vašej spolupráce je rovnako nadšený aj David, ktorý po prvom počutí vraj vedel, že chce byť súčasťou projektu…

Nečudujem sa mu (smiech). „Táto úžasná skladba má pre mňa osobne veľké čaro a eleganciu, ktorú vo videoklipe perfektne stvárňujú aj naši bývalí slovenskí reprezentanti v tanci na ľade Lukáš Csölley a Federica Testa. Som nesmierne vďačná, že prijali pozvanie, a že sa mi ich podarilo po dvoch rokoch vytiahnuť späť na ľad. Vidieť ich naživo korčuľovať bol pre mňa naozaj veľký zážitok.

Text a foto: Anna Ölvecká