La Gioia oslavuje desiate narodeniny

Narodeninový koncert La Gioia sa ponesie v znamení priateľstva

Pop operné tri La Gioia je na hudobnej scéne už desiaty rok. Okrúhle narodeniny oslávi galakoncertom, na ktorom zaspieva viacero vzácnych hostí slovenskej a českej hudobnej scény.

 

Matej Vaník, Peter Ševčík a Peter Ďurovec tvoria hudobné zoskupenie, ktoré má za desať rokov účinkovania na konte 7 albumov a stovky úspešných koncertov doma na Slovensku a v  zahraničí. Po vianočnom turné spoločne plánujú narodeninový galakoncert, ktorý sa uskutoční 12. februára 2019 v bratislavskom Istropolise a je plný zvučných mien.

Zaujímaví hostia

Na pódiu sa s La Gioiou stretnú temperamentní Cigánski diabli (Gypsy Devils), najlepší cigánsky orchester reprezentujúci Slovensko po celom svete už 10 rokov. Na konte majú niekoľko prestížnych ocenení a vystúpení v 35 krajinách sveta. Vystúpi aj slovenská operná a muzikálová diva Sisa Lelkes Sklovská, ktorá vytvorila nemálo postáv nielen na slovenskej scéne, ale aj v zahraničí (Belgicko, Dánsko, Nemecko, Rakúsko, USA).

 

Hviezda českej hudobnej scény s nezameniteľným chrapľavým hlasom Dalibor Janda  je ocenený troma Zlatými slávikmi, niekoľkými Zlatými a Platinovými platňami a autorom hitov ako Kde jsi, Oheň, voda, vítr alebo Hurikán. Už tradične vystúpi so svojou dcérou Annou Jiřinou.

 

Slovenská multižánrová speváčka je Andrea Zimányová, ktorá na svojich koncertoch otvára Okno do duše. Táto šansónová diva svoje umelecké kvality potvrdila na mnohých svetových súťažiach.

Večer plný hudby, pohody a príjemných prekvapení

Všetko zažijete v doprovode rozhlasového Big Bandu Gustava Broma pod vedením Vlada Valoviča. Orchester založil sám Gustav Brom v roku 1940. Svoju kariéru odštartoval v Rožnove pod Radhoštěm. Za dobu existencie získal celosvetové renomé. V 60. rokoch patril medzi 10 najlepších bigbandov sveta. A Simple Lounge Quartet, s ktorým La Gioia koncertuje už niekoľko rokov,  tvoria mladí, talentovaní umelci. Sú to absolventi VŠMU v Bratislave, JAMU v Brne alebo Lotyšskej akadémie hudby. Ich hudobný záber obsahuje skladby klasickej, jazzovej, filmovej, či populárnej hudby. Simple Lounge Quartet pravidelne koncertuje doma, aj v zahraničí. Avšak ťažiskom umeleckého pôsobenia členov je orchester Slovenského národného divadla a Slovenská filharmónia, kde účinkujú na popredných postoch.

 

Hostia, ktorí si zakúpia VIP vstupenky na galakoncert,  sa navyše môžu tešiť nielen na hviezdnych hostí.  Rovnako sa môžu tešiť aj na welcome drink, darček a autogramiádu spojenú s fotením s hostiteľmi a oslávencami večera, s umelcami La Gioia.