Ledecký a Šuvadová – Na konci dúhy prišla smrť!

Veľkolepou slávnosťou bol medzi novinárov a pozvaných hostí uvedený najnovší videoklip Janka Ledeckého s názvom Na konci duhy, z rovnomenného albumu, v pražskej Lucerne.

Ledecký a Šuvadová

Už pred samotným nakrúcaním v Benátkach Janek Ledecký nešetril slovami chvály na svoju filmovú partnerku  – slovenskú herečku Silviu Šuvadovú, ktorú mu vybrala produkcia. „„Nemohol by som si sám lepšie vybrať,“ – neskrýval nadšenie Janek Ledecký.  „Silvia je pre mňa špičková herečka, je to femme fatale a v Benátkach sme to  ešte vyšperkovali, teda v rámci videoklipu. Prešiel som si jej promomateriál a scenár ku klipu mi šiel od ruky, napísal som tri verzie. Silvia s produkciou si jednu vybrali, tú som finalizoval na palube lietadla z Moskvy do Prahy a tú sme šli natočiť do Benátok. Tá Moskva s tým nijako nesúvisí, len som sa chcel pochváliť, že som bol aj  Moskve,“ – prezradil so smiechom na krste sympatický nestarnúci rocker.

Ledecký a Šuvadová

Rovnako dobrý pocit zo spolupráce má aj Silvia Šuvadová, ktorá už desať rokov žije v USA, ale kvôli tejto spolupráci neváhala priletieť na Slovensko, do Prahy a, samozrejme, aj do Benátok. Ako vnímala ponuku? „Pesnička sa volá Na konci duhy a dúha má špeciálne postavenie aj v mojom svete spiritualizmu,“ – prezradila ešte pred samotným odletom do Benátok nadšene herečka, ktorá na našom území účinkuje vo videoklipe po prvý raz a pokračuje: “Janka evidujem ako všetci – s pesničkou – Všechno bude fajn.  Odkedy som dostala ponuku k spolupráci, pesnička sa mi prehráva v hlave. Počúvala som ju ako dieťa a naraz idem účinkovať v klipe s Jankom. Je to také pekné (úsmev). Aj keď teraz počúvam hlavne pieseň Na konci duhy, prečítala som si množstvo rozhovorov s Jankom, ako si dal záležať na albume, ako nahrával v Anglicku, o tom, ako mu syn zložil pieseň,  ale aj ilustroval komiksovú časť v knihe o Karolovi IV., no i  o dcére, ktorá je majsterkou sveta v snowbordovaní a je úžasné, akú má z detí neskutočnú radosť.“

Ledecký a Šuvadová

Na samotnom premietaní videoklipu Janek zaspieval aj niekoľko svojich hitov a pieseň Pěkná, pěkná, pěkná venoval práve herečke Silvii Šuvadovej. Tá si za spievania spoločne s Jankom pieseň nahrávala na telefón a po jej skončení bez váhania vybehla na javisko a odmenila Janka bozkom a objatím.

Janek si v Benátkach užil i stret s miestnou políciou. V klipe je  totiž scéna, keď Janek beží za ženou, ktorá ho očarila a jeho beh evokoval v policajtoch pocit, že to musí byť zlodej, keď má tak naponáhlo. Napokon sa všetko vysvetlilo, Janka nezatkli a klip sa mohol dokončiť. 

Videoklip nie je klasický videoklip, je to skôr výpravný romantický príbeh, réžie ktorého sa ujal Tomáš Krejčí. Stretnutie dvoch agentov končí fatálne – zmení sa v tragédiu, pretože zo zamilovanej romantickej  protagonistky sa vykľuje nájomná vrahyňa…

Dvojicu Ledecký –Šuvadová čaká pracovné leto, aj keď už sólovo. Janek Ledecký bude tvrdo pracovať na finalizácii muzikálu IAGO, ktorý otvorí jubilejnú 70-tu sezónu bratislavskej Novej scény. Silvia donakrúca film v Česku, na ktorom sa podieľa aj scenáristicky a potom odlieta opäť za veľkú mláku, kde ju čaká ďalšia práca.

 

Anna Ölvecká

Save

Save