SPÄŤ
Kultúra

Ocko prichádza na Slovensko

Od: Jana Vančová 11.9.2012
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Do…! Prečo sa vždy musíme do všetkého tak hrnúť? Bývať spolu. Odfajknuté! Zásnuby. Odfajknuté! Potom si myslíte, že ste na chvíľu mimo ohrozenia… Nie! Sobáš. Odfajknuté! Byt. Odfajknuté! Auto. Odfajknuté! A práve keď si myslíte, že ste už odfajkli všetko, ľudia začnú zízať. Ide im z tváre taký ten výraz: “A kedy uvidíme nejaké detičky?!?” (Nielen) O týchto úvahách je nová slovenská one man show OCKO.

Už je to tu! Svetovo vychýrená one man show OCKO prichádza aj na Slovensko. Muži ocenia pohľad chlapa na otcovstvo ako celok  a ženy sa, naopak, na chvíľku dostanú do hlavy mužom a pochopia všetko doposiaľ nepochopené. Dokonalým slovenským predstaviteľom OCKA sa stal zaslúžilý dvojnásobný otec, Roman Pomajbo. Pôvod novej hry OCKO je ďaleký Island a jej autor sa nechal inšpirovať vlastnou úlohou otca, vďaka čomu vtipne a výstižne prevádza diváka celým procesom otcovstva od tehotenstva až po radosti a povinnosti po narodení dieťatka.

Ocko so skvelými nápadmi
Predstaviteľom OCKA u nás sa stal člen zostavy televíznej Partičky, komik, herec a otec dvoch dcér, Roman Pomajbo, ktorý je vlastne hlavným a zároveň jediným účinkujúcim v pripravovanej divadelnej šou. ”Byť ockom je úžasné! Byť dobrým ockom si však vyžaduje veľa odvahy, odhodlania i zručností. A tiež správneho chlapa, ktorý sa s vami rád podelí o vlastné skúsenosti a poradí vám, ako na to. Náš ocko má iba skvelé nápady a tajné finty, ako prežiť šťastné otcovstvo Vybavte si teda dozor pre vlastné ratolesti a príďte sa s nami zabaviť,” hovorí Roman Pomajbo.

Pomajbo si s deťmi rozumie
Slovenský OCKO už stihol absolvovať aj fotografovanie k novej hre, ktoré zvládol v obkľúčení s dvadsiatimi batoľatami. Množstvo detí ho vraj neodstrašilo. Naopak, vraj začal dokonca premýšľať o rozšírení vlastnej rodinky. Z toho, že deti pri fotení plakali, si skúsený rodič nič nerobil. “Je to ako davová psychóza. Začne plakať jedno, začnú aj ostatné,” opisuje Roman Pomajbo. A aký honorár dostanú batoľatá? “Všetky deťúrence dostali dve čestné vstupenky na premiéru a až budú mať 18 rokov, budem sa na ne tešiť na jednom z ďalších predstavení hry OCKO. Hra je totiž výlučne pre dospelých,” smeje sa herec.

Na jedinečnú one man show sa môžete tešiť v Bratislave, ale aj v ďalších slovenských mestách – Trnava, Trebišov, Bardejov, Ružomberok, Hlohovec, Trenčín a Handlová.

Termíny Bratislava Heineken tower stage:

20.9.2012 – premiéra

22.9.2012/ 9.10.2012/ 10.10.2012/ 23.11.2012/ 24.11.2012/ 1.12.2012/ 2.12.2012

Vstupenky nájdete v sieti Ticketportal. Viac info na www.showocko.sk

womangalérie VŠETKY