Sedem zhavranelých bratov

800Jana-OlhovaRozprávka Sedem zhavranelých bratov čoskoro v kinách

Už čoskoro príde do slovenských kín nová rozprávka režisérky Alice Nellis s názvom „Sedem zhavranelých bratov“, ktorú milovníci rozprávok dobre poznajú.

Bolo raz jedno kráľovstvo a pri tom kráľovstve dedinka. Jedného dňa v tej dedine, vyrieknuté zlé slovo zaklialo sedem krásnych bratov na havranov. O niekoľko rokov neskôr sa ich sestra Bohdanka rozhodne, že kliatbu zlomí. Môže to však urobiť len ona sama a musí počas plnenia úlohy stále mlčať. Natrhá žihľavu, urobí z nej priadzu a ušije sedem košieľ pre jej sedem zhavranelých bratov. Kým však kliatbu zruší, nájde svoju lásku, no musí pritom čeliť aj nástrahám zlej kráľovnej, ktorá stále spriada zlé plány. A či sa Bohdanke napokon podarí vyslobodiť bratov z prekliatia a zachrániť svoje šťastie? To sa dozvieme v príbehu o siedmich zhavranelých bratoch už 28. mája 2015, kedy príde do našich kín nová slovensko – česká rozprávka na motívy Pavla Dobšinského, v koprodukcii s RTVS.

Sedem zhavranelých bratov ponúka veľké mená nielen v rámci tvorcov, ale aj hercov. Diváci budú mať možnosť vidieť v hlavných úlohách Marthu Issovú, Janu Oľhovú, Mariána Geišberga, Sabinu Remundovú ale aj Mira Nogu, či Csongora Cassaia. Jedného zo zhavranelých bratov si zahral aj Ivanko Ondruška z Nitry, ktorý už má skúsenosti s reklamou a práve na ich základe ho do filmu vybrali. Bude mať trinásť rokov, filmový svet ho láka a verí, že bude z neho nový Belmodno.

Filmovú hudbu so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu pod dirigentskou taktovkou Antona Popoviča nahrávali  za účasti skladateľa hudby – Vaša Patejdla. Text k titulnej skladbe napísal Kamil Peteraj, čo je logické vzhľadom na skutočnosť, že ju naspievala Marika Gombitová. Nová pieseň Mariky Gombitovej Ten príbeh za náš sen stál má oficiálny klip a môžete si ho pozrieť:

https://www.youtube.com/watch?v=E11R59K2zUU&feature=youtu.be

800Zhavraneli-bratiaVeľký návrat speváckej legendy Mariky Gombitovej na scénu potešil celé Slovensko. Film aj pieseň sú o viere v lásku, o vytrvalosti a sile slova, ale aj  o tom, že netreba prestať snívať a veriť, že sny sa stanú skutočnosťou.