Skupina Peter Bič Project predstavuje singel Stoj

Z jarného Labyrint Tour 2020 sa stalo jesenné

Z albumu Labyrint vychádza ďalší, v poradí už siedmy singel, s názvom  „Stoj“. Aj toto číslo potvrdzuje výnimočnosť albumu Labyrint, z ktorého predchádzajúcich 6 singlov dosiahlo na najvyššie priečky hranosti slovenských skladieb v rádiách a rovnako sa tešili veľkej popularite, čomu nasvedčoval aj záujem o jarné turné skupiny Peter Bič Project.

Peter Bič Project

Singel sprevádza  nádherný videoklip, ktorý natočil Jakub Mahdal. V čase jeho výroby sa skupina Peter Bič Project pripravovala aj na svoje jarné Labyrint Tour 2020. Nakoniec je všetko inak.

„Pieseň Stoj sme zložili spoločne s Viki na album Labyrint“ – objasňuje vznik piesne Peter Bič a pokračuje: „Bol to náš prvý spoločný duet, ktorý sme aj spolu zložili.  Vlado Krausz k nej napísal text a veľmi vystihol myšlienku a pocit, ktorý sme do toho dali. Klip ku nej sme nahrávali v Prahe so známym režisérom, momentálne asi najvyhľadávanejším  – Jakubom Mahdalom a myslím si, že jemu sa tiež podarilo vystihnúť náladu piesne.“ 

Viktória má podobný názor: „Som veľmi rada, že Peter začal spievať. Vždy sa mi páčila jeho farba hlasu, aj to, ako naše hlasy znejú spolu. Na poslednom albume Labyrint tak máme niekoľko duetov, z ktorých mám veľkú radosť. Prvým z nich bola pieseň Stoj, ktorú sme zložili spoločne s Petrom, Vlado Krausz nám k nej napísal krásny text. Bol to presne ten prípad, keď sme mu o piesni nič nepovedali a on presne vystihol  pocit, ktorý sme z nej mali my. Od fanúšikov dostávame množstvo krásnych reakcií a veľmi sa teším, že im môžeme predstaviť videoklip, v ktorom režisér  Jakub  Mahdal krásne zachytil atmosféru  piesne a myslím, že sa to celé pekne spojilo –  hudba s textom aj s videoklipom.“

Link na videoklip  – STOJ

Za videom stojí skúsený režisér Jakub Mahdal: “Od první chvíle, kdy jsem si poslechl píseň, jsem věděl, že klip musí být černobílý a postavený pouze na vizuálu a atmosféře. Reálné záběry na kapelu prolínají abstrakce rozlitého inkoustu, kde se černá s bílou protíná.”

Singel aj videoklip mali vyjsť ako predzvesť jarného turné Peter Bič Project. Vzhľadom na vývoj situácie, sa turné posúva na jeseň.  Z jarného turné, sa teda stáva jesenné.

Tu sú nové termíny turné:

09.09.2020 Trnava
10.09.2020 Bratislava
01.10.2020 Zvolen
02.10.2020 Trenčín
03.10.2020 Martin
07.10.2020 Košice