Skvelý Dávid Hartl výborne hrá a znie povedome!

Projekt Tvoja tvár znie povedome štartuje piatou sériou. Medzi súťažiacimi sa ocitol aj Dávid Hartl, ktorého poznáme skôr z dramatických úloh. Zhorel ako Róbert Remiáš vo filme Únos, stratil sa v nebezpečných lesoch Tribeča v Trhline, dobodali ho ako Daniela Tupého vo filme Ostrým nožom… Na domovských divadelných doskách Novej scény sa však úspešne zhosťuje úloh aj v muzikáloch, takže k spevu nemá ďaleko. Čo ho však zlákalo do tejto sledovanej šou?

David Hartl
Dávid (vpravo) s Máriou Bartalos a Matejom Marušinom na krste bestselleru Trhlina, podľa ktorého vznikol úspešný film.
Foto: IKAR

Dávid, čo vás podnietilo vyskúšať si účinkovanie v tejto náročnej šou? Bola to skôr vaša iniciatíva, alebo vás niekto „nahovoril“?

Bol som oslovený produkciou. Priznám sa, že som istý čas váhal, či patrím do takého formátu, či to zvládnem. Moji kolegovia a kamaráti boli súčasťou minulých sérií a varovali ma, že okrem skvelej šou je to riadna drina. 🙂 

Poznáte projekt, pozreli ste si predchádzajúce série?

Áno, s priateľkou sme podporovali našich kamarátov a kolegov a niekoľko epizód sme videli.

David Hartl
V mysterióznom trileri Trhlina si zahral Andreja.
Foto: TV JOJ

Ktorý z interpretov z predchádzajúcich pokračovaní sa vám páčil?

Všetci boli skvelí. Udivuje ma a zároveň inšpiruje ako jednotlivci (herci, moderátori, speváci, modelky) prekonávali svoje hranice. Tie vystúpenia sú častokrát plné tanca, spevu a výrazu.

Prepáčte za otázku: trúfate si na svetové hlasy?

Hmm…, ani nie. Nemyslím si, že by som nejako vynikal v speve a pohybe, aj keď už z divadla mám skúsenosti. No teším sa na každú výzvu.

Súťažiaci  nevedia, aké svetové spevácke  osobnosti budú imitovať.  Pred každým kolom si ich žrebujú.  Nebojíte sa, že to „nedáte“? Aká hudobná celebrita vám prischla ako prvá? Aké ste mali pocity pri jej imitovaní?

 V prvej epizóde som sa predstavil v úlohe káľovnej soulu Arethe Franklinovej.

Keď som si prvýkrát vypočul originál na Youtube, chcel som okamžite odstúpiť z projektu J

Janka, Miňo a Pepe, teda naši kouči a režisér, ma svojimi presnými pripomienkami inštruovali a trénoval som pod ich dozorom celé dni. Dnes ma tá skladba baví, mám pred ňou rešpekt, no užívam si ju.

Koho by ste vonkoncom nechceli? Prečo?

Keďže počúvam hlavne inštrumentálnu hudbu (filmovú, klasickú…) a nepoznám veľa interpretov, neviem, koho by som nechcel. Ale viem, koho by som chcel: Eltona Johna, Bruna Marsa, možno Mira Žbirku… J

Vytváranie niektorých premien v maskérni si vyžaduje poriadne dlhý čas. Strpíte to a obsedíte aj niekoľko hodín?

Obsedím. Som typ človeka, ktorý keď má dobrú knižku a čas, vie byť na jednom mieste bez pohnutia hodiny. A na tie veľké premeny som sa tešil najviac. Pri Arethe som sedel v maskérskom kresle osem hodín s dvoma krátkymi prestávkami.

Zázračná premena na Arethu Franklin v šou Tvoja tvár znie povedome, kde s piesňou tejto jazzovej divy nečakávane vyhral prvé kolo.  Foto: TV MARKÍZA

Nebojíte sa, že si účinkovaním v tejto ľahšej šou „pošramotíte“ povesť dramatického herca, ktorú máte napriek mladému veku naozaj dobre naštartovanú?

Myslím si, že práve šou Tvoja tvár znie povedome je skvelým formátom a naozaj ma baví. Robia na tom desiatky inteligentných profesionálov. A konkrétne pre mňa sú to týždňové štúdie rozmanitých interpretov, ktoré vyvrcholia v nedeľu počas šou. Je to taký skrátený divadelný proces.

Čo hovorí na vaše účinkovanie priateľka, ako to vnímajú rodičia, ktorí vám vždy silno držia palce?

Rodičia a rodina ma podporujú. Priateľka tiež. Chúďa, denne musí doma počúvať moje kvílenie. Celkom sa pri tom nasmejeme.

Na záver otázka: Máte čas okrem divadla a tejto náročnej aktivity čas aj na iné projekty? Uvidíme vás v nejakom pripravovanom filme?

Od 10.októbra bude v kinách film Malá ríša (Little Kingdom), v ktorom účinkujem. Bola to pre mňa nenahraditeľná skúsenosť, aj keď iba malá rola, prvýkrát som hral vo filme po anglicky.