Spevácka súťaž SANREMO JUNIOR pre deti od 6-15 rokov!

Celeste Buckingham a Martin Harich opäť spolu – budú pomáhať  talentom v príprav na  Súťaž Sanremo Junior CZ/SK 2017

SANREMO JUNIOR

Česká republika a Slovensko sa v tomto roku stali partnermi medzinárodnej detskej speváckej súťaže Sanremo Junior, ktorá sa koná vždy na jar vo vyhlásenom talianskom letovisku Sanremo. Spoločnosť Moonlight production, ktorá je  organizátorom Sanremo Junior Česká a Slovenská Republika, hľadá vynimočné talenty, ktoré by si rady zasúťažili a skúsili, aké to  je vystupovať so živým orchestrom.  Dvaja najnadanejší budú  reprezentovať svoju krajinu  v Taliansku.

Deti môžu prihlášky do súťaže posielať  do 30.11.2016 a nájdu ich na stránke www.sanremojunior.sk

Celeste Buckinghm a Martin Harich radi pomôžu

Úlohy patrónov, poradcov a kamarátov prijali  bývalí partneri, dnes spevácki kolegovia –  speváčka Celeste Buckingham a spevák a moderátor Martin Harich. Prečo? Celeste: „Pre mladších  ľudí je dobré  mať  priestor, kde sa môžu cítiť bezpečne a kde nemusia byť niečím vyložene zaujímaví alebo mať za sebou príbeh, ale kde ide naozaj  o hlas a spev. Rovnako ako vytvoriť pre neho priestor, kde môže vyvíjať a vybrať si  svoj hudobný štýl. Nemusí  spievať piesne tak,  ako sú podávané pôvodnými interpretmi, ale v rámci spolupráce s orchestrom si  môžu vybrať  z milióna možností ako  pieseň zaspievať a nájsť si svoj vlastný štýl. To sa mi vlastne najviac na súťaži Sanremo Junior páčilo. Ďalej  je tu, samozrejme, to, že si v relatívne mladom veku môžu skúsiť, aké to  v hudobnom svete je a rozhodnúť sa, či by chceli preraziť. Sama som začínala v  mladom veku  – 15-16 rokov s tým, že som ako dieťa chodila 8 rokov na hodiny spevu. Dnes už to  neľutujem, ale možno by som v tom veku  ocenila podobnú súťaž, kde by som  mala šancu si to skúsiť a rozhodnúť sa.  Vždy som chcela byť speváčkou a táto pokojnejšia cesta rozhodovania by sa mi páčila viac. Preto si myslím, že je potrebné na českej a slovenskej scéne  podporovať projekty, ktoré deti motivujú a pomáhajú im v ich vývoji,“ – hovorí speváčka, ktorá preša zaujímavou cestou vývinu a naozaj má čo povedať. 

Martin HarichMartin Harich: „ Páči sa mi myšlienka, ktorá  dáva možnosť mladým muzikantom vyskúšať si profesionálne zázemie. Som z malého mesta pod Tatrami a viem, aký je to pocit, keď chce človek robiť muziku naplno a nemá sa o čo oprieť. Taktiež preto, lebo si všímam, že všade naokolo, po našom malom Česku a Slovensku, pobehuje veľké množstvo nadmieru šikovných a talentovaných ľudí, ktorým chýba iba jedno – šanca prezentovať svoje umenie vo veľkom – masovo – pred skutočným publikom. A prečo by som odporučil, aby sa decká prihlásili do tejto súťaže? Jednoznačne  pre jej výnimočnosť a veľkoleposť. Je to iný projekt ako televízne realitity show… Tu ide predovšetkým o muziku! Je to niečo nové, čo u nás ešte nebolo.. Napriek tomu, v Európe – už s dlhoročnou tradíciou – to funguje. Spýtajte sa akéhokoľvek muzikanta, či pozná San Remo a uvidíte.“

POROTA SANREMO JUNIOR CZ/SK 2017

Sanremo Junior pozná už i zostavu poroty. Tá sa bude skladať z odborníkov v oblasti hudby  – hudobný dirigent, producent, choreograf, spevák, hudobný skladateľ.

Ing. Richard Liegert – hudobný producent a umelecký riaditeľ Sanremo    Junior CZ/SK

Milan Wolf – hudobný režisér a dirigent

Janis Sidovský – hudobný producent a PR  manager

Mgr. Petr Šiška – hudobník, producent

Hana Petřinová – hudobná producentka a dlhoročná manažérka popredných skupín a spevákov, organizátorka festivalu Okoř

MgA. Michaela A. Dobrovolná – hudebná producentka a riaditeľka Kühnovho detského zboru

Mgr. Lenka Vinická – režisérka a produkčná choreografka

Leona Machálková – speváčka

Jitka Zelenková – speváčka

Radim Schwab – spevák

Jaroslav Svěcený – husľový virtuóz

Dalibor Kapras – hudobník a dirigent

Martin Hybler – skladateľ a dirigent

Lukáš Sommer – hudobný skladateľ, gitarista, aranžér, hudobný režisér

A čím by mohla byť  súťaž pre deti zaujímavá? Všetkým!!! Hlavným pozitívom je, že  bude mať   profesionálnu, objektívne hodnotiacu porotu, ktorá sa bude snažiť vybrať tie najtalentovanejšie deti, ktoré  potom  budú reprezentovať v samotnom Taliansku. Je veľmi dôležité súťažiť, pretože sa človek musí pripraviť, venovať tomu čas, chodiť na hodiny a doma skúšať a skúšať. Jedným z najdôležitejších aspektov je  – mať cieľ a pracovať na sebe a pritom sa vlastne baviť, pretože hudba je liek. Pred samotným veľkým finále budú súťažiaci  v rukách  skúseného a profesionálneho tímu, ktorý im pomôže s výberom vhodnej piesne, s naštudovaním, s výrazom, s pohybom na javisku, ktorý je nemenej dôležitý a pri tom všetkom zažijú mnoho zábavy, spoznajú nových  kamarátov a nazbierajú cenné skúsenosti nielen po speváckej stránke, ale i do života.