Šťastný nový rok. Skvelá slovenská komédia na záver roka

Štyri herečky – Táňa Pauhofová, Antónia Lišková, Zuzana Norisová a Gabriela Marcinková – prednedávnom spoločne zahviezdili v úspešnom seriáli Milenky. Na telo im teraz scenáristka Adriana Kronerová „ušila“ úlohy v novej vianočnej romantickej komédii ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK.  Kto sa predstaví v úlohách ich partnerov?

Šťastný nový rok

Bez fešákov to nepôjde

Vo filme si schuti zahral aj „výkvet“ mužských fešákov – Ján Koleník, Tomáš Maštalír, Marek Majeský, Jakub Prachař a Petr Vaněk –, ako aj špeciálni hereckí hostia – držiteľka titulu Najlepšej európskej herečky Alexandra Borbély a obľúbený maďarský herec Ervín Nagy. No a k silnej zostave spomínaných hercov prijali ponuku režiséra Jakuba Kronera dve veľké herecké legendy – Emíliu Vášáryovú a Jiřího Bartošku.

Šťastný nový rok

Nadviažu na tradíciu?

Tvorcovia chcú filmom Šťastný nový rok  nadviazať na tradíciu zimných romantických komédií, ktoré u divákov roky žnú veľké úspechy a radi po nich siahajú aj viackrát:  ,,Náš film je poctou starým česko-slovenským filmom, ktoré dokázali pobaviť celé generácie nielen v čase svojho vzniku, ale aj niekoľko desaťročí po ňom, ale zároveň chceme ponúknuť divákom modernú, absolútne súčasnú verziu tohto žánru,“ vysvetľuje scenáristka Adriana Kronerová. Atmosféru filmu zaiste umocní aj očarujúce zimné prostredie Vysokých Tatier.

O čom je film?

Štyri dôverné priateľky sa chystajú stráviť Silvestra na tradičnej lyžovačke vo Vysokých Tatrách.  Hana (Táňa Pauhofová) je nešťastná po rozchode s neverným partnerom, rozvedená Marcela (Antónia Lišková) žije v trojgeneračnej ženskej domácnosti s matkou Elenou (Emília Vášáryová) a pubertálnou dcérou Nelou (Nina Petrikovičová). Na horách stretáva svojho bývalého manžela Peťa (Marek Majeský) s mladou priateľkou, ktorá je zdrojom mnohých komických situácií. Tehotná Veronika (Gabriela Marcinková) je manželka riaditeľa hotela (Jakub Prachař), snažiaceho sa pred ňou zamlčať paniku z blížiaceho narodenia dieťaťa. A Barbi (Zuzana Norisová) žije v šťastnej rodine s manželom Tominom (Tomáš Maštalír) a sedemročnou dcérou Sofi. Emotívne najsilnejší je vzťah najstaršej dvojice, Marcelinej mamy Eleny a jej stratenej lásky spred 50 rokov Štefana (Jiří Bartoška), vracajúceho sa z cudziny. Príbeh dopĺňa dvojica nového bohatého majiteľa hotela (Ján Koleník) a jeho komického šoféra (Petr Vaněk), ktorí si vymenia identity a spôsobujú tým mnoho vtipných nedorozumení. Tie vďaka nim zažívajú aj temperamentní maďarskí hostia hotela (Alexandra Borbély a Ervín Nagy).

Film Šťastný nový rok má ambíciu láskavým a dobromyseľným humorom, množstvom  vtipných situácií a náznakom šťastných koncov stať sa jedným z tých, ktoré si divák rád pozrie nielen pri premiére, ale stane sa súčasťou každých Vianoc. Pretože, ako hovoria tvorcovia,  „Láska má mnoho podôb, ale nakoniec si nájde každého“. V kinách od 5. decembra.

stastnynovyrokfilm.sk

Čitateľská súťaž

Aby ste sa mohli zúčastniť súťaže, musíte sa registrovať na portál www.woman.sk. Po registrácii sa pomocou vašich prihlasovacích údajov prihláste na portál www.woman.sk a môžete súťažiť !!! Inak nemôžete byť zaradení do zlosovania!!!

Zapojte sa do súťaže a jeden z vás získa rozjasňujúcu pleťovú masku od spoločnosti Mary Kay. Stačí správne odpovedať na otázku: