SPÄŤ
Sex a láska

Dotyky bez sexu

Od: Jana Vančová 22.6.2018
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Pre niektorých mužov či ženy sa predstava dotýkať sa nahého tela neodmysliteľne spája s intímnym stykom. Áno, môže to tak byť, ale aj nemusí. Jemná masáž partnerovho tela je totiž nielen príjemným relaxom, ale aj spúšťačom  dôležitého pocitu partnerskej spolupatričnosti a o odbúravaní stresu a zábran už ani nehovoriac…

Dotyky bez sexu

Takmer ako prvý sex

Možno to bude znieť prekvapujúco, ale niektorí muži čaro partnerskej masáže, alebo masáže ako takej, vôbec nepoznajú, takže dotyky, ktoré nesúvisia priamo s intímnym stykom, vyvolávajú u nich úplne nové pocity, neraz spojené s novým poznaním a doposiaľ nepoznanou rozkošou.  Pre niektorých mužov je dokonca prvotný pocit z hladkania a jemnej masáže celého tela  podobný tomu, keď po prvý raz mali intímny styk! Pre mnohých, ktorí takéto dobrodenie – hoci aj tej najjednoduchšej masáže (alebo jemného natierania tela ošetrujúcim mliekom či olejom) – predtým nepoznali, môže tento nový rituál vyvolať nielen úplné uvoľnenie stuhnutého svalstva, celého tela i mysle, ale môže byť vítanou novou iskrou, ktorá oživí pohasínajúcu vášeň v dlhotrvajúcom, monotónnejšom vzťahu.

Chuť na milovanie

Aj žena býva často príjemne prekvapená, ako dobre sa pri masáži cíti a želá si, aby v masíríovaní partner pokračoval. V prípade, že je partnerka unavená, mal by jej muž najprv jemne masírovať hlavu, plecia, krk alebo nohy. Ideálne je začať s jemnou masážou hneď po kúpeli a na masírovanie zvoliť príjemný telový olej, ktorého aróma vyhovuje obom partnerom. Mimochodom, olej je v tomto prípade vhodnejší ako telové mlieko alebo krém, pretože nechladí, ale príjemne zohrieva. Keď partner dožičí svojej partnerke masáž v príjemnom a ničím nerušenom prostredí, aj tá najunavenejšia žena sa uvoľní a začína mať chuť na erotické radovánky. Po príjemnej masáži to však bude úplne iné a oveľa zmyselnejšie ako doposiaľ.

Dotyky bez sexu

Niečo na inšpiráciu…

♥ Aby ste partnera príjemne naladili na masáž, namiešajte mu na konci vyčerpávajúceho a dlhého pracovného dňa niečo dobré na pitie (podľa chuti alkoholický alebo nealkoholický drink) a pomaly,  zľahka  mu hladkajte krk a plecia.

♥ Po kúpeli (môže byť aj spoločný) a osušení môžete partnerovi naniesť na telo telovú pleťovú vodu (dostať ju kúpiť aj v spreji) a dlhými, pomalými pohybmi mu ju roztierajte po chrbte, ramenách, či nohách.

♥ Ak sa rozhodneme, že po kúpeli použijeme nejaký masážny olejček, vyberme taký, ktorého vôňa vyhovuje obom partnerom. Medzi najznámejšie  oleje s eroticky pôsobiacimi vôňami patria silice kardamomu, cédrového oleja, šalvie, jazmínu, myrty, nerolu (pomarančové kvety), malajského stromu ylang-ylang, santalového dreva, ruže, či indonézskej rastliny pačuli.

Dotyky bez sexu

♥ Voňavé olejčeky  dokážu skutočne veľa a môžeme ich aplikovať doslova cielene:

🌸Na suchú pokožku veľmi dobre pôsobia výťažky a vône harmančeka, šalvie, levandule, nerolu, santalového dreva, či ylang-ylangu.

🌸Na staršiu pokožku priaznivo pôsobí vôňa kadidla a santalového dreva.

🌸Na mastnú pokožku si môžeme vybrať vôňu bergamotu, silice z cédrového či cyprusového dreva, levanduľovú, rozmarínovú, či silicu z pačuli.

🌸Pri pocitoch vyčerpanosti sa ako životabudič hodí kardamom, cédrové drevo, šalvia, jazmín, levanduľa, pačuli, ruža a rozmarín.

🌸Ak vás trápia starosti, uvoľňujúco pôsobí výťažok z anízu, harmančeka, magnólie, bergamotu, lipy, jazmínu, levandule, medovky, listrov fialky, vanilky a ylang-ylangu.

🌸Ak ste prežili náročný a rušný deň a mali ste nepríjemné zážitky, pokúste sa ich odbúrať bergamotovým, harmančekovým, šalviovým, nerolovým, ružovým, santalovým či ylang-ylangovým olejčekom.

🌸Ak si chcete po masáži pospať, použite harmančekový, bergamotový, šalviový, jazmínový, medovkový, ružový, nerolový , santalový alebo ylang-ylangový éterický olejček.

Postupujte vždy tak, že do klasického  masážneho oleja neutrálnej vône pridajte pár kvapiek éterického olejčeka. Zo začiatku, kým zistíme, ako na olej a jeho vôňu reagujeme,  treba postupovať radšej opatrne. Možno postačí aj 1 – 2 kvapky éterického olejčeka na fľaštičku masážneho oleja. Ak si nie sme svojím výberom celkom istí, skúsme si vopred naliať do dlane trochu neutrálneho masážneho oleja, potom ho obohaťme kvapkou éterického olejčeka , rozotrime v dlaniach a potom po pokožke svojho tela. Ak naše pocity budú príjemné, je pravdepodobné, že sa to bude páčiť aj partnerovi.  Keďže však reakcie na vône môžu byť rôzne, zistime si najprv, aká vôňa  je nášmu partnerovi príjemná. Bude to krásne objavovanie, z ktorého budú mať osoh obaja.

Milena Marková

womangalérie VŠETKY