SPÄŤ
Sex a láska

Dožičte si milenca!

Od: Jana Vančová 21.6.2015
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Poznáte ženu, čo by aspoň raz v živote nezatúžila po noci plnej zmyselnosti a fantastického milovania s mužom, ktorý presne vie, ako ju priviesť na pokraj úplného erotického šialenstva alebo aspoň k chvíľkovej strate zmyslov? Žiaľ, ak to necháme na náhodu – až tak často sa to nestáva. Máme teda dve možnosti: Buď si takéhoto perfektného milenca nájdeme, alebo si naň postupne pretvoríme svojho partnera!

Skôr než si povieme, ako takéhoto milenca nájsť, ujasnime si, čo vlastne od neho očakávame. Mal by poznať a naspamäť ovládať Kamasutru, alebo často meniť polohy a rafinovane ovládať všetky techniky a sexuálne praktiky? Alebo od neho očakávate empatiu a nežnosť? Alebo si ho skôr predstavujete tak, že bude trpezlivo čakať na to, čo mu zavelíte a splní každé vaše želanie? Zrejme z každého rožka troška. Každá z nás má totiž iné nároky, predstavy a požiadavky, a tie sa v priebehu rokov môžu meniť. V istých zásadných veciach sú však všetky ženy zajedno: Bez vzájomnej sexuálnej príťažlivosti to jednoducho nie je ono. Dokonca ani vtedy nie, ak je muž mimoriadne skúsený zvodca a ovláda aj tie najdráždivejšie techniky.  Ak chýba ono dôverne známe šteklenie v žalúdku, radostné chvenie a vzájomná túžba, ani ten najlepšie stavaný a a dobre vybavený sueprman nie je žiadnym víťazstvom. Ani ten najlepší milenec nedokáže totiž žiadne zázraky, ak nemá po boku spontánnu partnerku, ktorá citlivo reaguje  a opätuje mu všetky pozornosti, ktoré od neho dostáva. Ak teda stratíme zbytočné predsudky a zábrany a budeme náruživé a otvorené, presne tak, ako to očakávame od muža svojich snov, nájdeme milenca, ktorý sa k nám perfektne hodí. Alebo si vychováme milenca z vlastného muža. Neveríte? Postupom času možno prídeme na to, že vo väčšine mužov drieme oveľa viac pôžitkárstva, ako by sme si vôbec trúfali dúfať.

milenca

Každému, čo jeho je…

Ak patríte k typu žien, ktorým je trápne povedať alebo inak dať partnerovi najavo, čo ich vzrušuje, vaše šance na nezabudnuteľný sexuálny zážitok sú chabé. Prirodzene, že ak je dostatočne vytrvalý a vynaliezavý, môže na to postupne prísť aj sám, ale pravda je, že dobrí milenci nebývajú jasnovidci a príjemný sexuálny zážitok by vždy mal byť záležitosťou oboch partnerov. Čím jasnejšie teda vieme, po čom túžime, tým skôr nájdeme muža, ktorý nám to dokáže splniť. No ešte skôr než sa pustíme do hľadania toho pravého milenca, alebo ešte predtým, než na takého skúsime pretvoriť vlastného muža, ujasnime si niekoľko dôležitých bodov:

Muž túži po žene, a nie po bábike!

Odpovedzte úprimne na tieto otázky:

Máte rada svoje telo? Dokážete akceptovať aj svoje nedostatky bez toho, aby ste stále museli na ne myslieť? Alebo radšej uprednostníte intímnosti potme, aby ste zamaskovali malé trhlinky na brušku, ochabnuté prsia alebo začínajúci celulitídu?
Správna odpoveď, či riešenie je také, že je najvyšší čas na to, aby sme sa naučili mať rady seba samé také, aké sme. Dobrý milenec totiž určite netúži potom, aby mal v posteli vyumelkovanú a dokonalú bábiku, ale ozajstnú ženu.

♥ Akú úlohu pripisujete sexualite? Ide u vás najmä o vášeň, o telesnú príťažlivosť, alebo iba o číry pôžitok? Alebo sa na sex pozeráte ako na neverbálne vyznanie lásky a telesné vyjadrenie vzájomnej príťažlivosti?
Obidvoje je správne. Ak však jeden z partnerov túži po nežnosti, zatiaľ čo druhý ponúka Kamasutru, zvyčajne ani jeden nedosiahne to, po čom túži.

Aké podoby má vaša túžba? Potrpíte si na nežnosť, alebo radšej experimentujete? Máte rada zmenu, alebo na to, aby ste sa dokonale uvoľnili, potrebujete mať skôr istotu v tom, čo bude nasledovať?
Ak si nie ste celkom istá, čo sa vám páči, čítajte erotickú literatúru, pozerajte sa na erotické obrázky, prípadne si pozrite erotický film. Povolené je všetko, čo vám pomôže pootvoriť cesty k vašim túžbam.

♥ Poznáte svoje telo dostatočne dobre na to, aby ste partnerovi pomohli k tomu, aby vás dostal na vrchol rozkoše? A dokážete mu otvorene povedať, čo od neho očakávate?
Ak to nedokážete, mali by ste sa o to aspoň pokúsiť. Posteľ nie je miestom na mlčanie a dobrý sex nie je žiaden zázrak – iba to tak niekedy vyzerá. 😉

♥ Ste dostatočne egoistická na to, aby ste si dokázali pri intímnych chvíľkach iba užívať bez toho, aby ste mali pocit, že všetky slasti, ktorých sa vám dostalo, musíte ihneď opätovať?
Partnerský sex síce nie je záležitosť jedného človeka, ale ak stále myslíme na to, aby sme okamžite opätovali všetko to, čo dostávame, môže sa nám stať, že sa na vlastný pôžitok už nedokážeme koncentrovať.

Na čo si treba dať pozor?

Aké by len bolo krásne, keby sme to, či muž bude dobrým milencom, alebo nie, dokázali odhadnúť na prvý pohľad. Napriek tomu jestvuje zopár varovných signálov, ktoré by ženu mali upozorniť na to, že u muža nenájde to, po čom túži:

♥ Vyhýbajte sa chvastúňom! Muž, ktorý pociťuje potrebu vychvaľovať sa svojimi výkonmi v posteli, nielenže má zrejme problémy, ale ich aj dokáže narobiť. Predpokladom dobrého sexu nie je preceňovanie svojich síl, ale dôvera v seba samého a zdravé sebavedomie.

♥ Ani muži, ktorí si potrpia na nekonečne dlhé výkony za každých okolností, zrejme nebudú tým „pravým orechovým“. Situácia však môže nadobudnúť celkom nečakane iné dimenzie, ak presne po tom istom túžite aj vy…

♥ Žiaľ, zvyčajne až neskoro dokonale spoznáme mužov mužov, ktorí sú so všetkým radi rýchlo hotoví – platí to aj v intímnom živote. Ťažko nájsť súlad a pôžitok, ak je jeden z partnerov ešte stále v zahrievacej fáze, a druhý už takmer v cieli…

♥ Veľa zábavy si asi neužijete ani s mužom, ktorý je precitlivený a priveľmi starostlivý. Mimochodom, pri ustavičných ustarostených poznámkach typu „leží sa ti dobre, miláčik?“ sa asi iba máloktorá žena dokáže uvoľniť!

Ako teda vlastne na to?

Keď už vieme, ako by muž našich túžob určite  nemal vyzerať a aké vlastnosti by nemal mať, je nám úplne jasné, aký by mal byť náš idol – perfektný milenec:
nežný i sebavedomý, spontánny, otvorený, túžiaci po pôžitku a majúci chuť experimentovať. A ešte niečo: Mal by mať dobrý vzťah k svojmu telu i k intímnemu životu. Pritom nie je až také dôležité, čo robí, ale skôr – ako „to“  robí. Isteže, nikto nie je dokonalý, ale ak sa chce, vždy je nádej na zlepšenie. Muži sú totiž už raz takí, že až na výnimky väčšina z nich túži byť dobrými milencami i milovníkmi.

A čo my, ženy, ako im máme pomôcť, aby naša túžba po peknom intímnom živote bola  naplnená a aby náš partner bol naozaj dobrým milencom? Skúste aplikovať zopár nasledovných rád:
Nehádžte flintu do žita ani vtedy, ak sex s ním bol v poslednom čase viac vyčerpávajúci ako vzrušujúci! Stratégia malých účinných krokov býva osožnejšia ako unáhlené rozhodnutia..

♥  Pokúste sa o malú analýzu: Váš intímny život je neuspokojúci preto, lebo on nemôže, alebo preto, že nechce? V prvom prípade treba požiadať o pomoc lekára alebo sexuológa. V druhom prípade možno pomôže párová terapia (za predpokladu, že s touto situáciou sú nespokojní obaja partneri). Ak partner nechce preto, lebo nemá záujem, je načase porozprávať sa, ako ďalej.

Viete, aké má váš partner erotické želania a fantázie? Ak je to možné, pokúste sa mu ich vyplniť – určite ho príjemne prekvapíte.

♥ Ak túžite po nežnosti  a on sa k tomu akosi nemá, dovoľte si občas malú intímnosť a zablúďte „akoby náhodou“ svojou rukou tam, kde to nie je celkom bežné, ale jemu to bude veľmi príjemné. Ak sa k nemu nevinne pritúlite a poviete mu niečo pekné a súčasne povzbudivé, určite neodolá…

♥ Ak by náhodou napriek všetkým snahám odolal a naďalej by ostal mdlý a bez záujmu, máte iba dve možnosti – buď na fantastický sex radšej zabudnete, alebo zabudnete na muža, ktorý vám ho nevie a nechce ponúknuť. Zaslúžite si predsa viac!

Milena Marková

Save

womangalérie VŠETKY