SPÄŤ
Rodina a Priatelia

Sme také, lebo…

Od: Henrieta Karabova 6.9.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Naše drahé polovičky hovoria, že je to s nami občas na nevydržanie

To isté však hovoríme aj my o nich. Je to tým, že aj keď sa máme radi, sem tam ťažko hľadáme spoločnú reč…

Sme také

Život žien to je neustály boj s váhou. Každý deň vstávame s presvedčením, že konečne začneme cvičiť. Varíme jedlá bez tuku a keď stúpime na váhu híkame a mužov to strašne otravuje. Lenže oni majú oproti nám výhodu. Ich telo spaľuje o 10% viac energie ako naše a schudnú už hneď na začiatku cvičenia. Ženy nie. Tie musia cvičiť a ešte držať dietu. A tu je ten problém. Kedysi dávno, ešte za čias našich babičiek, varili ženy pre mužov. Dnes varia predovšetkým pre seba – zdravé a nízkokalorické jedlá. Po manželovi vyžadujú, aby sa ich jedálničku prispôsobil. No hladný muž to je istá hádka. Práve v takomto prípade je vhodná delená strava. Pre nás ľahký šalát, pre manžela aj s biftekom. Pre nás plátok chudého mäska, pre neho nadýchaná knedľa a kapusta.

A je tu ďalšia typicky ženská starosť:

„ Ja si nemám čo obliecť!“ To muži pri pohľade na našu preplnenú skriňu nikdy nepochopia. Ani nemôžu, pretože nevnímajú jednu dôležitú vec a tou je svet módy, filmov a ženských časopisov, ktoré nás nútia byť stále krajšími a modernejšími. Zo všetkých strán na nás útočia nové a nové trendy, vzory, nápady a farby. Je to nekonečný boj pretože svet módy je taký pestrý a premenlivý. Jednoducho povedané muži nášmu pohľadu na módu nerozumejú. Nechcime to teda po nich aj tak by to bolo zbytočné. Neporadia nám a nad cenou topánok či kabelky sa maximálne zašklebia. A tak o tom nehovorte a pokiaľ vám to peňaženka dovolí choďte a kúpte si čo vám pristane. Nehanbite sa veď šaty robia človeka a pekné šaty robia peknú ženu.

Na začiatku nášho storočia bolo krédom ženy venovať všetok svoj čas domácnosti a predovšetkým blahu svojho manžela. Moderná žena dneška chce v podstate to isté, ale rada by pri tom aj pracovala a občas by si rada niekam vyrazila iba so svojou priateľkou. Muži ťažko pochopia akým balzamom na dušu pre nás je, keď sa vypravíme na čisto babskú jazdu. Veď muži si tiež zájdu na pivo alebo futbal, tak prečo by sme aj my z času na čas nemohli urobiť to isté.

„Žena má byť pri sporáku a nie za volantom alebo riaditeľským stolom“

Je až zarážajúce koľko ženatých mužov sa iba ťažko zmieruje s tým, že ich žena je zamestnaná, samostatná, sebestačná bytosť, ktorá dokáže zarobiť peniaze a odviesť perfektnú prácu. Niektorí páni dokonca vnímajú úspešnosť svojich žien ako priame ohrozenie ich mužnosti. Pritom je to úplne inak. Ak máme prácu, ktorá nás baví a partnera, ktorý nás v tom podporuje, vážime si ho oveľa viac. A keďže muži milujú pochvaly, tak ho chváľte až vás budú bolieť ústa. Povedzte mu, že je vašou oporou, ostrovom kľudu a že si svoj život bez neho nedokážete predstaviť. Urobte všetko preto aby pochopil, že nezáleží na výške vášho ani jeho platu, ale na hĺbke citov.

womangalérie VŠETKY