SPÄŤ
Vzťahy a láska

Doprajte partnerovi čas pre seba

Od: Henrieta Karabova 3.1.2015
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Jedným z problémov, ktorý prináša partnerský vzťah je aj to, ako často by sme sa mali partnerovi venovať. Ak začneme s niekým tráviť svoj voľný čas, nemali by sme zabúdať, že treba aj partnerovi dopriať, aby sa mohol venovať tomu, čo ho popri vašom vzťahu napĺňa. Mnohí ľudia majú prácu s pevnou pracovnou dobou a radi by sa stretli na poobedňajšej káve so svojimi blízkymi v čase, keď oni ešte len prežívajú pracovný stres a je pred nimi kopa práce. V tomto prípade môže mať vzťah trhlinu – každý má totiž inú predstavu, kedy sa stretávať. Všetky ženy chcú byť obdivované a mať pocit, že muž sa im venuje. Je však treba zvážiť, že každý z nás je v súčasnosti rád, že má prácu a spĺňa niekedy aj prehnané požiadavky zamestnávateľov. Je teda na nás ženách, aby sme udržali vzťah harmonickým, aj keď sa musíme zmieriť s tým, že náš partner sa nám venuje počas pracovných dní menej, ako by sme si želali. Nerád by určite počúval, že vás zanedbáva, keď naozaj rieši vážne pracovné problémy. Namiesto toho ho prekvapte napríklad tým, že ho počkáte pred kanceláriou či budovou, kde pracuje. Nebojte sa dopredu slov ako je porada či služobná cesta. Je pravdou, že pre mužov sú častými výhovorkami, ktorými zakrývajú neveru, ale pokiaľ nemáte dôkazy, nerobte svojmu partnerovi žiadne scény!

čas Záľuby či sny, ktoré chce človek dosiahnuť, si tiež vyžadujú veľa času a nemôžete ich považovať za čas, o ktorý vás váš partner oberá. Množstvo mužov sa popri práci vzdeláva či je členom nejakého športového klubu. Ak to platí aj pre toho, koho ľúbite, buďte radi, že máte muža, ktorí vie, čo chce. Nevyčítajte mu, že mu je jeho život dôležitejší ako ten váš spoločný. Má právo na svoju slobodu a na čas pre seba. Ženy, ktoré sa veľmi pripútajú na svojho partnera a chcú s ním byť čo najčastejšie, si môžu svoj vzťah takto pochovať. Ukážte mu aj vy, že ste mladá ambiciózna žena, ktorá sa snaží ničo dosiahnuť a ktorá má množstvo záľub a nečaká nervózna, kedy si na ňu jej miláčik nájde čas.
čas Ak je váš vzťah vážny a krátko pred svadbou, buďte radi, že máte na seba ešte čas a môžete ho stráviť s kamarátkami alebo tak, ako si to želáte vy. Čoskoro totiž prídu povinnosti v domácnosti a deti a vtedy už budete na premárnenú šancu žiť slobodnejšie len spomínať. Ak vám partner veľakrát niečo sľúbi a odvolá to, myslite na to, že aj on nie je veľakrát najšťastnejší, že nemôže byť s vami. Potešte ho tým, že mu to nebudete pripomínať a radšej sa s ním porozprávajte o jeho práci. Zaujímajte sa o jeho záľuby a ukážte mu, že ste ženou, ktorá rozumie, že aj keď mu patrí, nemá ho prečo obmedzovať a klásť podmienky. Dajte mu najavo, že máte pochopenie preto, koľko času vám venuje a že si to veľmi vážite. Takto si ho určite získate na svoju stranu a nemusíte sa báť – pokiaľ je váš vzťah harmonický – že za jeho prácou či záľubami je nevera.

m.ferencikova

womangalérie VŠETKY