SPÄŤ
Sex a erotika

Koľko stojí láska?

Od: Henrieta Karabova 12.11.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Je láska skutočne zadarmo? Hlúposť!

Myslíte si, že láska a peniaze nemajú nič spoločné? Omyl! I keď nehovoríme, že láska sa dá kúpiť – to isto vôbec nie je pravda, nejaké peniažky vždy stojí. A to aj vtedy, keď hovoríme o čistej láske. Vyjadrenia citu nás totiž niečo stoja. Samozrejme, slová nie (ak sú povedané zoči-voči, ale v prípade esemesiek už tiež nie sú zadarmo), ale kto zostane len pri slovách. Ak niekoho milujeme, máme tendenciu ho obdarúvať. Koľko nás teda stoja bežné vyznania lásky?

Koľko stojí láska

 

Cena vyjadrení lásky

Talianska verzia americkej nákupnej televíznej stanice QVC si dala urobiť prieskum, na základe ktorého urobila cenový sadzobník citov. Akú finančnú hodnotu majú teda najbežnejšie vyjadrenia lásky? Napríklad povedať niekomu „myslím na teba“ inak ako slovne tvárou v tvár stojí v priemere 87 eur. „Mám ťa rád/a“ je, samozrejme, drahšie – vyjde nás to priemerne 98 eur, „si môj život“ nás bude stáť 135 eur a „milujem ťa“ 140 eur. Ešte vášnivejšie vyznania sa odzrkadľujú aj vo vyššej sume. Napríklad otázka „Vezmeš si ma?“, alebo iná žiadosť o ruku môže podľa prieskumu dosiahnuť hodnotu až 767 eur.

Dávame mužom viac darov ako kedysi

Samozrejme, výdavky častejšie a intenzívnejšie pociťujú muži, keďže my – ženy – patríme k tým frekventovanejšie obdarúvaným a získavaným. Avšak dnešný trend už ani zďaleka nepoukazuje na také veľké rozdiely vo výdavkoch na darčeky medzi mužmi a ženami. Ženy sú dnes nezávislejšie, navyše lepšie finančne zabezpečené ako kedysi a mnohé rady a často obdarúvajú svojich priateľov a partnerov. Výnimkou nie je ani žiadosť o ruku zo strany ženy.

Najčastejšie dary z lásky

Pozrime sa však na ďalšie výsledky prieskumu. Ľudia, ktorí sa rozhodli svoje city a vnútorné rozpoloženie dať najavo konkrétnym predmetom, najčastejšie nakupovali oblečenie – 15 percent opýtaných. Nešlo len o kožuchy, šaty, košele, ale aj o výnimočnú spodnú bielizeň, či bielizeň na spanie. Trinásť percent darcov sa zameralo na darčeky z elektroniky, desať percent nakupuje šperky a sedem percent potraviny – najmä bonboniéry, sladkosti a alkohol.

Kvety ako prosba o odpustenie

Zaujímavé je, že kvety ako vyznanie lásky kupovali len dve percentá zamilovaných. Toto percento výrazne vzrástlo (na 28 percent), keď dotyční prosili o prepáčenie. Takže, ak dostanete kvetinu, je to s najväčšou pravdepodobnosťou žiadosťou o odpustenie chyby, omylu, či nepríjemnosti, ktorej sa váš partner dopustil. Nakoniec, mnohé to poznáme na vlastnej koži, všakže? Prieskum ukázal, že požiadať partnera o prepáčenie, pokiaľ ide o vážny prečin, môže stáť hriešnika priemerne až 234 eur a veta, či skôr prosba – „začnime znovu“ – vyjde na 145 eur.

Ženy dokážu viac povedať slovami

Okrem týchto zaujímavostí štúdia tiež potvrdila starú známu pravdu, a síce, že ženy sú pri vyjadrovaní svojich citov omnoho obratnejšie ako muži. Vďaka tomu, že nám jazýček šikovne pracuje a vieme včas povedať to, čo máme na mysli bez strachu, obáv a ostychu, môžeme ušetriť až polovicu „výdavkov za lásku“. Muži sú v rečiach a vyjadrovaní svojich vnútorných pocitov menej šikovní, a navyše sú často viac introvertní ako ženy, tak často svoje city vyznávajú práve darmi.

womangalérie VŠETKY