SPÄŤ
Vzťahy a láska

Manželstvo – Nevpustite ho do spálne!

Od: Henrieta Karabova 24.2.2016
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Správanie, ktoré zabije každé manželstvo! 

Na to, aby vzťah niesol poškvrnu vážneho porušenia netreba veľa. Dnes, v dobe smartfónov, keď si neraz berieme priateľov zo sociálnych sietí aj do postele, sú intímne vzťahy ohrozené ešte viac ako kedysi. Ak raz dovolíme niektorému z nasledujúcich druhov správania votrieť sa do našej spoločnej spálne s partnerom, koledujeme si o problém.

Partneri v posteli

 Toto sú druhy správania, ktoré dokonale zničia manželstvo alebo partnerský vzťah:

1. Každý ide do postele v iný čas

Keď ideme spať v inú večernú či nočnú hodinu ako náš partner, je to prakticky akoby sme každý spávali zvlášť. Sú situácie, kedy to, samozrejme, nie je možné inak realizovať, napríklad, keď má jeden z partnerov inú pracovnú dobu ako ten druhý, robí na zmeny a podobne, ale ak to nie je náš prípad vzťah podporí spoločné líhanie do postele a spoločné zaspávanie.

Sólo zaspávanie je najlepším receptom na to, ako sa cítiť osamelou – citovo i fyzicky. Jedným z najdôležitejších spoločných chvíľ partnerov je totiž čas pred spaním. Ten by sme mali tráviť spolu harmonicky – príjemnými debatami v posteli, maznaním, spoločným zaspávaním. Tento čas významne ovplyvní i to, ako sa budeme cítiť na druhý deň. Mnohé páry, v ktorých je jeden sovou a druhý ranným vtáčaťom, na tento nesúlad doplatili.

2. My sa chceme ešte baviť, on potrebuje pokoj – alebo naopak

I v tom najlepšie fungujúcom vzťahu môže spôsobiť problém situácia, keď večer potrebuje jeden z partnerov, ticho a pokoj, prípadne i tmu a ten druhý sa chce ešte baviť, pozerať film v spálni alebo sa ešte zabáva so smartónom.  Keď budeme v rovnakej miestnosti, kde ten druhý oddychuje a spí sledovať telku alebo browsovať na tablete, môže to na neho pôsobiť rušivo nech sa budeme snažiť akokoľvek.

Ak máme v byte dostatok miesta, dohodnite sa s partnerom na používaní techniky mimo spálne a mimo postele – ten, kto sa chce ešte zabávať jednoducho bude v inej izbe, aby nerušil partnera, potrebujúceho kvalitný oddych. Verte to, ani slúchadlá nič nezachránia a takýto vzťah sa skôr či neskôr rozpadne. Navyše, čím budeme starší, tým bude kvalitný spánok pre nás dôležitejším.

Ďalším extrémom, ktorý vedie k rýchlemu koncu vzťahu je uprednostňovanie smartfónu, či iného výdobytku techniky pred vlastným partnerom. Ak čoraz častejšie a radšej trávime čas s fiktívnymi priateľmi a spoločnosťou na sociálnych sieťach na úkor času stráveného komunikáciou s partnerom, kopeme si cestu k rozchodu.

3. Hygiena a starostlivosť o telo nepatrí do postele!

Rozhodne nie ani rôzne úpravy typu čistenia nosa, nechtov, či špiny spomedzi prstov! Všetky tieto záležitosti patria do kúpeľne, kde by ich obaja partneri mali vykonávať. Nie je vôbec príjemné zobudiť sa uprostred noci na to, že sa nám do stehna zapichol špinavý zlomený partnerov necht alebo naraziť na veľmi podozrivú hrčku špiny. Niektorí muži majú vo zvyku robiť finálne dočisťovanie svojho tela až v posteli. O to horšie, ak sa pred spaním nesprchujú. Spávať s takýmito partnermi nie je nielen príjemné, ale ani zdravé. Len málo žien by niečo podobné vydržalo dlhodobo. Avšak pozor, môžu byť aj opačné prípady!

-sz-

womangalérie VŠETKY