SPÄŤ
Sex a erotika

Muži podceňujú ženské libido

Od: Henrieta Karabova 3.2.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Boja sa iniciovať sex, aby neboli odmietnutí

Vtipov o intímnom živote v manželstve je neúrekom a väčšina naráža na nechuť ženy na intímne hry. Realita však nie je taká jednoznačná. Ženská túžba po erotike nie je spravidla o horšia ako mužská, vždy sa nájdu muži i ženy s vyšším libidom, ale tiež, samozrejme s nižším. Výrazne nás ovplyvňujú zážitky a stresy počas dňa, povinnosti, zdravotné problémy, ale aj napríklad lieky, ktoré užívame. Je však dokázané, že muži podceňujú libido svojich partneriek.

ženské libido

Túžime po častejších intímnostiach

Nová štúdia ukázala, že ženy túžia po častejšom sexe v stabilných vzťahoch, aký v skutočnosti prežívajú. Nedorozumenie je v tom, že muži zase predpokladajú, že ženy sú prirodzene zamerané proti sexu, a tak často ani neiniciujú, pretože sa boja odmietnutia. Problém je na stole a poriadne veľký, pričom riešenie by mohlo byť vcelku jednoduché – stačí, keby sem-tam prevzala iniciatívu žena alebo aspoň dala partnerovi najavo, že je podobne naladená ako on. 

Mýty ničia mnohé partnerstvá

Chyba je tiež v mýtoch a fámach, ktoré o ženskej sexualite kolujú. Tím výskumníkov zistil, že muži v dlhodobých vzťahoch často podceňujú ženské libido a nemajú ani šajn o tom, ako často sú ich partnerky v nálade na milovanie a ako často po sexuálnych hrách túžia. Často sa dostávajú sami do slepej uličky tým, že zamietnu v sebe iniciovanie sexu kvôli negatívnej predstave odmietnutia. Horšie je, ak si partnerka tiež myslí, že partner nemá záujem a milostné hry z rovnakého dôvodu nezačína. I keď sa vraví, že muž je takmer vždy pripravený na milostné hry, dobre vieme, že je to vysoko individuálna záležitosť, a odmietnutie nie je príjemné ani pre nežné pokolenie. 

Najdôležitejšie je porozumenie a diskusia

Mnohé vzťahy skvele fungujú aj po intímnej stránke kvôli tomu, že svoju náladu na intímnosti si dávajú najavo náznakmi – či už slovnými alebo gestami. Veď stačí čosi len pošepkať partnerovi do ucha a už bude vedieť, že máme záujem o intímne hry. Alebo naopak, tak nemusí nikdy dôjsť k nežiaducim odmietnutiam a frustráciám. Pretože ten, kto je raz odmietnutý sa zákonite obáva iniciovať sexuálne hry v budúcnosti, čím trpí celý vzťah. Odmietnutie navyše zanecháva v mužoch pocit sklamania, rozrušenia alebo rozčúlenia. 

Z obáv radšej zaspia

Výskum realizovaný psychológmi z University of Toronto a University of Western Ontario v Kanade potvrdil, že ženy v dlhodobých vzťahoch (priemerne trvajúcich šesť rokov) sú omnoho častejšie otvorené sexu ako ich partneri predpokladajú. A tak, ani nezačnú s iniciatívou, mnohí dokonca i pri naznačeniach zo strany partnerky pochybujú a radšej, ako by sa pokúsili o niečo sa uložia na spánok. Ako sme spomínali, vždy je to záležitosť oboch partnerov a ich vzájomnej komunikácie. Ak chýba porozumenie v sexuálnej oblasti, môže sa to odzrkadliť negatívne v celom vzťahu. Takže, rozhodne sa do komunikovania oplatí investovať a ostych nechať v minulosti.

-sz-

womangalérie VŠETKY