Nebojte sa obťažovania – 3.diel

3.diel: Všetko ešte inak

Ale ono je to všetko ešte inak. Ba priamo naopak. Aj u nás sa pokúsili médiá urobiť nový hon na čarodejnice, ale narazili na tých statočných, ktorí ich aj s celou kampaňou vysmiali – speváčka Eva Máziková, herečka Zuzana Vačková a manželia Feldekovci, každý po svojom. Česká sexuologička a psychologička Laura Janáčková k tomu pre OnaDnes.cz vyhlásila, že kampane, ako je táto podobajú štvaniciam na mužov, ktoré sa v konečnom dôsledku obrátia proti ženám. Konkrétne: „Nechci zlehčovat uvedený problém, ale myslím si, že jeho řešení není ve vytváření všeobecných obav a zbytečných hysterií“. A dodala: „Pokrytecké je, pokud situaci využívá, neřeší ji a následně ji vytáhne až po mnoha letech, aniž by dala možnost vyjádření protistraně.“

Za pravdu tomuto u nás osamelému hlasu dáva nové hnutie Women Against Feminism (Ženy proti feminizmu) na sociálnej sieti Tumblr. Majú vlastnú hlavu a schopnosť sa manipulácii s nimi vzoprieť. Tisícky mladých žien sa fotografujú s tabuľkami a nápismi, ktoré bez ostychu odmietajú feminizmus a ostro tak poukazujú na to, že feministické hnutie sa stalo jedom pre mladé, moderné a inteligentné ženy.

Viac sa o tom dočítate TU

Prečo muži nelovia?

Feministická kampaň má zámerne kriminalizovať vzťah akéhokoľvek heterosexuálneho páru, kým lesbické a homosexuálne sú preferované. A ukazovať, že muži sú „predátori“, čo ako gorily skáču po každej žene, čo ide okolo stromu, kde sídlia. Opak je pravdou.

Súčasné slovenské ženy majú celkom iný problém. Sťažujú sa, že si ich muži nevšímajú, sú málo aktívni. Prieberčiví a nestáli. A demografia im ešte aj nahráva.

Na Slovensku podľa údajov Štatistického úradu SR bolo v roku 1997 takmer o 150 tisíc mužov menej (v hlavnom meste Bratislave v roku 1993 bolo 52%, o desaťročie už 53% žien), pod čo sa podpisuje viac než trojnásobná úmrtnosť mužov v strednom veku ako žien (viď. Správa Štatistického úradu SR za rok 2004). V Maďarsku ide o ich prevahu až takmer do výšky pol milióna. V Nemecku bolo už v roku 1955 o 3 milióny viac žien, čiže o 12% viac než mužov. V Anglicku to boli vtedy 2 milióny žien navyše. Celkovo je na európskom kontinente prevaha 25,7 milióna Európaniek nad Európanmi.

Výsledkom je, že ak si mladé Slovenky majú problém nájsť Slováka ako partnera, kumuluje sa v populácia vrstva veľmi dobre zachovalých starších osamelých žien, ktoré o partnerovi Slovákovi môžu už len snívať. Na Slovensku v roku 2009 bolo 1100 žien na 1000 mužov. V súčasnosti je Sloveniek o 158 tisíc viac ako Slovákov.

Takže realita je na hony vzdialená od šialených feministických kampaní. Muži sú dnes málo aktívni, skôr pasívni. A čo si o tom myslíte vy? Aké sú vaše skúsenosti? Ste „obťažované“ veľa, či málo? Čo hovoríte na súčasných slovenských mužov a ich záujem o zblíženie so ženami? Váš názor je cenný, napíšte…

Gustáv Murín

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach