SPÄŤ
Sex a erotika

Ženský „mokrý orgazmus“

Od: Henrieta Karabova 23.1.2015
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Počuli ste už o ženskej ejakulácii? Možno sa vám zdá byť záhadnou, možno však patríte medzi tie ženy, ktoré už niečo podobné prežili alebo prežívajú bežne. Ženská ejakulácia totiž vôbec nie je až taká zriedkavá, ako sa pôvodne myslelo. Mnohí si ju však zamieňajú s nekontrolovaným únikom moču po alebo pri orgazme.

Viac ako 30 percent
Takzvaný mokrý orgazmus sa nazýva aj squirting a podľa prieskumov ho oficiálne prežilo až viac ako tridsať percent žien. Napriek tomu mnohé z nás stále netušia, o čo vlastne ide. Pozrime sa teda na to, čím je spôsobený. V prvom rade isto mnohé z nás prekvapí samotný fakt, že každá žena, rovnako ako každý muž, produkuje ejakulát. Je to úplne prirodzená záležitosť, za ktorú by sme sa vôbec nemali hanbiť. mokrý orgazmusRozdiel v množstve i frekvencii
Niektoré ženy majú tohto ejakulátu viac, iné menej, niektoré ho vystreknú, iným nebadane vytečie vo forme kvapky. Avšak samotnú ejakuláciu nemusíme zažiť pri každom milovaní, skôr je výnimkou. V prípade niektorých žien sa podľa odborníkov objavuje v istých fázach menštruačného cyklu ženy, niektoré ženy ju prežijú len raz za život. Nájdu sa i ženy, ktoré ju prežívajú opakovanie pri každom milovaní, ale je ich minimum.

Zabudnutá známa

Napriek tomu, že ženská ejakulácia vyvolala vo verejnosti rozruch v nedávnych rokoch a desaťročiach, jej objav pochádza už z konca sedemnásteho storočia a prvýkrát ju opísal holandský anatóm Regnier de Graaf. Následne sa na ňu zabudlo, aby sme ju znovuobjavili v dvadsiatom storočí.

Hanba za prirodzenosť
Prečo sa o ženskej ejakulácii mlčalo? Hlavným dôvodom bolo, že ženy samotné sa za ňu hanbili, pretože väčšina ejakulát považovala za uniknutý moč. I pre tie, ktoré vedeli, že o moč nejde, to bolo čudným javom, ktorý je blízky mužom a nie ženám. Väčšina žien dosahuje ejakuláciu pri veľmi silnom orgazme, respektíve čím silnejší orgazmus, tým silnejšia ejakulácia. Dokonca podľa východnej filozofie je ženská ejakulácia známkou schopnosti žien prežiť skutočne hlboký orgazmus, spojený s neuveriteľnou dimenziou pocitov a sťahov.

Kde sa berie?
Ženský ejakulát sa tvorí v takzvaných Skeneho žľazách, ktoré majú štrbinky a sú umiestnené pri vyústení močovej rúry. Pri sexuálnom vzrušení sa plnia zvláštnou tekutinou, podobnou ako je mužský ejakulát. Podobne, ako v prípade mužov, i u žien vstupuje do močovej rúry a z nej von. V niektorých prípadoch však môže preniknúť aj do vagíny, dokonca naplnené žľazy je možné z vagíny cítiť hmatom. Keďže každá žena má inak veľké tieto žľazy, inak aj ich prítomnosť a ejakulát pociťuje. Patríte medzi ženy, ktoré neejakulujú výstrekom? Máte po milovaní nutkavý pocit na močenie, aj napriek tomu, že ste si pred milovaním vyprázdnili mechúr? Práve to môže byť znakom prítomnosti ejakulátu. Všimnite si, akej je farby – ejakulát by mal byť belavý až bezfarebný. -sz-

womangalérie VŠETKY