SPÄŤ
Vzťahy a láska

Päť overených faktov o milostnom živote

Od: Henrieta Karabova 16.2.2016
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Nie každej rade, či informácii z internetu alebo od kamarátky sa dá veriť. Navyše, ak ide o rady v oblasti sexu a partnerskej intimity, asi si veľmi radiť ani nenecháme – predsa len do týchto oblastí vidíme najlepšie sami a sami vieme, čo nám chýba alebo, čo je zle. Pozrime sa však na zopár faktov z oblasti ľúbostného života – tieto sú overené a môžete im skutočne veriť, i poučiť sa z nich:

 o milostnom živote

Čarovný mužský feromón
Nie je to nič extra, keď je muž nadmerne spotený a navyše je cítiť, že sa dlhšie nesprchoval alebo nedbá o hygienu. Prirodzený mužský pach však obsahuje zlúčeninu androstadienon, ktorá je mužským feromónom. Ak je v správnom množstve, teda nie je potu priveľa, ale zase nie je ani úplne potlačený antiperspirantmi a parfumami, dokáže výrazne zlepšiť ženám náladu a tiež sexuálnu túžbu. Niektorí výrobcovia dokonca tento feromón pridávajú aj do pánskych parfumov.

Rovnako je známe a overené, že pot dokáže žene o mužovi veľa napovedať, i to najhlavnejšie – ak jej jeho pot ladí a vníma ho pozitívne, znamená to, že si s partnerom „sadnú“ a majú predpoklad založiť zdravú rodinu.

Oholení nie sú naj 
Mnoho mužov je presvedčených, že oholeným im to svedčí najviac a že nám ženám sa tak najviac zapáčia. Nie je to však úplne tak. Nemusí  mať síce práce trendovú hipsterskú bradu, ale veľmi vzrušujúco na ženské pohlavie pôsobí jemné strnisko. Takže sexuálne najpríťažlivejší pre nás  je muž, keď nie je ani dohladka oholený, ale ani zarastený.

Využime čaro slnka
Slniečko má veľmi čarovnú vlastnosť, aj pokiaľ ide o našu chuť na sex a radosť zo života. Všetci to poznáme – počas tmavých chmúrnych dní nemáme na nič chuť a žije sa ťažšie ako keď zasvieti slnko. Je dokázané, že pobyt na slniečku zvyšuje libido a dokáže skvalitniť partnerské vzťahy. Zvyšuje hladinu testosterónu, z ktorého dostávame väčšiu chuť na milostné hry. Pozor! Nejde len o letné slniečko! Využime slnečné dni aj v zime – vytiahnime partnera na prechádzku a uvidíme, ako nás to nabije pozitívnou energiou.

Nezabudnime na bozky
Bozky sa vo väčšine vzťahov postupne vytrácajú. Kým prvé mesiace vzťahu sa bozkávame takmer neustále a klasické bozky striedajú francúzske, po rokoch ich je čoraz menej a často sa premenia len na jeden dva letmé bozky denne. Z niektorých vzťahov vymiznú úplne. Bozky sú pritom pre náš život veľmi dôležité – i zo zdravotného hľadiska. Nielenže upevňujú našu imunitu vzájomnou výmenou baktérií s partnerom, ale najmä pomáhajú znižovať hladinu stresu a  tiež cholesterolu. Nehovoriac o tom, že časté kvalitné bozky prehlbujú intimitu a vzájomnosť medzi dvoma ľuďmi.

Pravidelné cvičenie pomáha
A nemyslíme tým teraz každodenné behanie, či trápenie sa v posilňovni, ale posilňovanie svalov panvového dna. Kegelove cviky sa dajú robiť nepozorovane kdekoľvek a kedykoľvek a odborníci odporúčajú denne aspoň tri série po 15 až 20 sťahov. Pevné svaly panvového dna pomáhajú ako prevencia pred inkontinenciou, ale tiež sú veľmi prospešné pre zdravý sexuálny život. Ich posilňovaním dosiahneme kvalitnejší sexuálny pôžitok i vyššiu mieru vzrušivosti. U mužov prispieva k zlepšení erekcie.

-sz-

womangalérie VŠETKY