SPÄŤ
Sex a erotika

Po sexe: On hneď zaspí a vy túžite po nežnostiach

Od: Henrieta Karabova 7.5.2016
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Prečo sa nám muži po sexe už nevenujú, sú skutočne takí sebeckí?

Poznáte to, krásna predohra, nežnosti, zvádzanie, skvelý sex a zrazu je po všetkom. Zostanete opustená na svojej strane posteli, a pritom roztúžená, chceli by ste ešte nejakú dohru, maznanie, hladkanie, nežné slová. Lenže to nie je možné. On totiž čoskoro po vyvrcholení sladko a hlavne neprebuditeľne zaspal. Skutočne je taký sebec?

Po sexe

Inak to nejde?

Sklameme vás, ale aj potešíme. Nie, nejde o to, že by bol sebec a ani on to nechcel možno takto ukončiť. Problém je len v tom, že u mužov sex jednoducho takto funguje. A u žien neraz presne opačne. Takže môžete hľadať koľko chcete, pravdepodobnosť, že nájdete muža, ktorý sa s vami bude po orgazme ešte nejaký čas – nemáme na mysli minúty – venovať nežnostiam je dosť malá. Navyše bozky, objatia, hladkanie, láskanie sú pre väčšinu mužov cestou do raja, teda predohrou k sexu, nie dohrou.

Sex každý deň, ale o ničom

„Prosila som ho o viac nežností, takto to už naozaj nešlo. Prišiel unavený z práce, skočil na mňa prakticky ešte vo dverách a za chvíľu bolo potom. Osprchoval sa a už aj sladko spinkal, kým ja som prakticky ani nestihla zaregistrovať, že už prišiel domov. Viem, že je unavený, ale keď sex prichádza o všetky nežnosti a zvádzanie a všetko pekné pred a po ňom, už to nie je skoro o ničom,“ sťažuje sa dvadsaťtriročná Katka, ktorá si prakticky žiadne sexuálne splynutie so súčasným partnerom ani neužila.

Rady sexuologičky

Rozhodla sa teda priviesť partnera k sexuologičke. Našťastie súhlasil, lebo ani jemu sa nepáčilo, že Katka ho začína odmietať. To bol jediný správny krok, ktorý mohli spraviť. Tibor, tak sa Katkin frajer volá, sa dozvedel o žene podstatne viac ako vedel. Vykašlali sa na každovečerný sex, o ktorom si myslel, že jeho partnerka oceňuje, i keď na to nemal dôvod a vyskúšali víkendovú terapiu, ako im poradila sexuologička. Nie večer pred spaním, ale začali už od ráno maznaním a nežnosťami, ktoré až neskôr ukončili spoločným sexom. Snažili sa však o nežnejší, nie o zvyčajné rýchlovky. Po pár takýchto testoch sa nakoniec obaja cítili lepšie, i keď Tibor chvíľu šomral po jeho každovečernej uspávanke.

Obojstranná dohoda

A ako Katka hodnotí túto zmenu po polroku? „Stal sa z neho iný človek, hlavne iný milenec. Nechcel si priznať, že potrebuje nežnosti, pretože sa hral na silného chlapa a nikdy na ne nemal čas, ale vďaka pomoci sexuologičky pochopil úlohu nežností ako pre mňa tak i pre seba. Na jedno som si však musela zvyknúť ja. Na čo? Na to, že chlap po sexe jednoducho zvyčajne zaspí, pretože tak pracuje jeho telo. Keď si však nežnosti vynahradíme inokedy, nevadí mi to. Po sexe si prečítam dobrú knihu a spokojne zaspím aj ja.“

Po orgazme: Ženy kontra muži

Čo sa teda vlastne deje po sexe s mužským mozgom, keď musí zaspať? Odborníci tvrdia, že mužom sa pri orgazme jednoducho vypne mozgová kôra. Mozog ženy funguje úplne naopak – zostáva aj po orgazme veľmi bdelý a navyše telo zaplavuje hormónom túlenia a maznania. Nečudo potom, že dochádza k partnerskému nesúladu, i keď vôbec nie úmyselne. Parížski neurológovia zistili, že pri a po orgazme u mužov dôjde k vypnutiu centier myslenia a deaktivovaniu centier túžby. U žien to tak nie je. My neprežívame taký silný útlm a rýchlejšie sa vraciame k plnej bdelosti. Muži teda potrebujú podstatne dlhšie časové obdobie pre oživenie mozgu po orgazme, preto sa  s nimi nedá ani rozprávať v týchto chvíľach a ak sa o to snažíte, tak zvyčajne len niečo zamrmlú. A tiež preto im dlhšie trvá, kým sa opäť vzrušia a sú schopní milovania ako nám ženám, ktoré sme pripravené pokračovať prakticky hneď.

-sz-

womangalérie VŠETKY