SPÄŤ
Vzťahy a láska

Speje náš vzťah ku koncu? Takto to zistíme!

Od: Henrieta Karabova 5.9.2014
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Osem signálov, že z tohto vzťahu už nič nebude
Niekedy váhame, či zotrvať v danom vzťahu alebo ho radšej ukončiť a často v ňom zostávame len a len zo zvyku alebo z obavy, že nám bude horšie, keď budeme samy. Zvyčajne to tak však nie je, pretože život v nefunkčnom vzťahu nás oberá o energiu, a nielen tú. Pozrime sa teda na signály, ktoré znamenajú, že tomuto vzťahu je už naozaj amen a bolo by ho dobré čo najskôr ukončiť:

vzťah

1. Partner je hlavný zdroj stresu
Z láskyplného objektu sa stal zdroj stresu. V jeho prítomnosti sa necítime príjemne, ale práve naopak. Stresuje nás jeho prítomnosť, pohľad, dotyk, reči. Keď je v našej blízkosti, ťažko sa nám dýcha.

2. Nezdôverujeme sa mu
Prestal figurovať v našej mysli? Už mu nepotrebujeme hovoriť všetko, čo sme zažili, ba skôr vôbec s ním nepotrebujeme komunikovať. Povieme, si – načo by sme mu to hovorili? Alebo jednoducho ani neuvažujeme nad tým, že by sme mu to mali povedať. Keď spolu nezdieľame myšlienky, zážitky, debaty a názory – je to jasný signál, že je koniec. Načo teda byť ďalej spolu?

3. Šťastnejšie sme samy ako s ním
Ak sa cítime lepšie, spokojnejšie, slobodnejšie a šťastnejšie samy ako s ním, je to ďalší jasný dôkaz, že takýto vzťah nepotrebujeme, skôr naopak. Keď odlúčenie prestane bolieť a naopak, tešíme sa, že budeme samy, zrejme niečo už neklape. Urobme sa teda šťastnými a nenaťahujem umelo to, čo už nie je.

4. Uvažujeme o rozchode
Nič nie je jasnejším signálom, že v našom vzťahu niečo neklape ako fakt, že začneme uvažovať o rozchode. Samotná myšlienka nevzkrsne len tak, ale má jasné príčiny.

5. Drží nás čo najďalej od svojej rodiny
Na prvý pohľad všetko klape, len partner sa správa zvláštne. Stále nás drží mimo svojej rodiny a kamarátov. I keď nás s nimi zoznámil, nechce, aby sme sa s jeho rodinou a známymi bavili. Znamená to, že z jeho strany to nie je úplne fér, tak zbytočne nehazardujme.

6. Stále sa vyhráža rozchodom
Nie je príjemné, ani normálne, aby sa nám partner stále vyhrážal rozchodom. Ak sa takto správa a kvôli triviálnostiam vyhráža, že sa s nami rozíde, načo s ním byť dlhšie? Potrebujeme to stále počúvať?

7. Sme pre neho len alternatívou
Niektorí muži začnú chodiť so ženou len kvôli tomu, aby neboli sami a mali isté výhody. Jednoducho je to pohodlné. My pritom dúfame, že im začne na nás skutočne záležať a nebudú nás brať ako jednu z možností vo svojom živote. Toto sa však nemení, v takomto vzťahu nemôže byť žiadna žena spokojná.

8. Obmedzuje naše súkromie
Sú muži, ktorí chcú ženu ovládať a rovnako tak aj jej celý život, myšlienky, životný štýl. Nedajú nám dýchať, trvajú na tom, aby sme prestali chodiť von s kamarátkami a sedeli s nimi doma pri futbale a podobne. Aby sme prestali s našimi koníčkami a celý život zasvätili v prospech nich. Chcú nám organizovať život a dávať príkazy a zákazy. Takýto vzťah nás len zadusí, prečo z neho, a to čím skôr.

-sz-

womangalérie VŠETKY