SPÄŤ
Sex a erotika

Stále hľadáte? Upustite od nereálnych predstáv

Od: Sabína Zavarská 1.12.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Za nespokojnosť a samotu mnohých žien môžu prehnané sny

Patríte medzi ženy, ktoré ešte stále snívajú o svojom vyvolenom? Niektoré neprestávajú snívať o mužovi svojich snov ani vtedy, keď už sú zadané. To, že sa to veľmi neopláca, tvrdí aj americká autorka bestsellerov Joanna Trollopeová. Tvrdí, že tie z nás, ktoré hľadajú svoj ideál, by sa mali rýchlo vrátiť nohami na rovnú zem.

nereálnych predstáv

Každý nakoniec zlyhá?

Samy si často totiž zhoršujeme šancu nájsť si vhodného partnera tým, že od neho očakávame priveľa. Máme prehnané a neraz doslova nesplniteľné nároky. Potom sa však nemôžeme čudovať, ak medzi tieto ženy patríme i my, že nikoho vhodného nenachádzame. Každý z potenciálnych dlhodobých partnerov v našich očiach v niektorej z predstáv zlyhá.

Keď už nikto, tak…

Poľavujeme vraj až v strednom veku, keď už získane nejaké skúsenosti s mužmi a hľadaním toho ideálneho. Samozrejme, zväčša negatívne. V tomto období si totiž väčšina z nás začne uvedomovať, že nerealistické sny a predstavy k trvalému šťastiu nikdy nevedú a už dokážeme svojmu partnerovi prepáčiť i niekoľko výnimiek z predstavy o našom ideálnom mužovi.

Vráťme sa na zem

Spomínaná spisovateľka pre Daily Mail uviedla: „Dnešné mladé ženy by mali spadnúť naspäť na zem, na svete existuje skutočne veľmi malé percento bohatých mužov, ktorí by s nimi večerali pri sviečkach, zahŕňali ich darčekmi a premilovali celú noc.“ Podľa nej majú ženy od mužov doslova smiešne očakávania a vôbec niet divu, že tak svojho vyvoleného – pána dokonalého počas produktívneho veku nenájdu.

Nepretvoríte ho

Nedá sa spoliehať ani na to, že muža pretvoríte na svoj obraz. Spisovateľka radí: „Môžete sa samy zmeniť, môžete zmeniť situácie, ale absolútne nikdy nie meniť ostatných ľudí. Tí sa totiž dokážu zmeniť len vtedy, ak sami chcú. Preto nikdy nechoďte do vzťahu v domnienke, že zo samorastu vypestujete galantného Dona Juana.“

Priania pod kontrolou

Treba byť teda predovšetkým opatrní, pokiaľ ide o vlastné priania a predstavy. K tejto oblasti Joanna Trollopeová hovorí: „Pokiaľ si spomeniem na svoj vlastný život a rebríček hodnôt, ktorý som mala v mladosti, tak musím apelovať na všetky mladé ženy, aby upustili od nereálnych predstáv a riadili sa predovšetkým tým, čo v daný okamih cítia.“

Pokiaľ zo svojich snov nepoľavíme, bude nás pravdepodobne čakať život plný krátkych vzťahov, ktorých bude navyše čoraz menej, až zostaneme samé. Niektoré ženy totiž po nezdaroch, namiesto toho, aby uznali, že chcú priveľa, nepoľavia vo svojich predstavách, ale rezignujú a zostanú žiť samé. Samozrejme, ani tak nebudú šťastné. Každý vzťah (a o to viac manželstvo) môže byť totiž funkčný len vtedy, keď sa dvaja ľudia dokážu sebe navzájom prispôsobiť.

womangalérie VŠETKY