Vďaka sexu môžeme vyzerať až o šesť rokov mladšie!

200 orgazmov ročne predĺži život a urobí nás krajšími

Počítate, koľko vyvrcholení máte za mesiac? V tom prípade patríte medzi šťastnejšie ženy, samozrejme, pokiaľ ide o sexuálny život. Stále je totiž mnoho žien, ktoré silný orgazmus zažívajú len veľmi zriedka, či vôbec nie. Vedci však zistili, že orgazmy sú veľmi dôležité pre naše zdravie, a dokonca môžu predĺžiť náš život.

mladšie

Čím viac, tým lepšie

Pre vzťahy medzi zdravím a sexuálnym životom pritom podľa vedcov platí jednoduchý matematický vzťah – priama úmera. Čím viac orgazmov prežívate, tým zdravšia budete a tiež tým dlhšie budete žiť. Dopĺňajú, že nie je podstatné, akým spôsobom k orgazmu prídeme – a samozrejme platí to i u mužov – dôležitý je stav, ktorý vzrušenie a následný orgazmus v našom tele vyvolá.

Ako je to možné?

Experti z Duke University v Severnej Karolíne, podľa agentúry Famous, totiž dokázali, že medzi počtom orgazmov, všeobectným stavom a dlhovekosťou existuje skutočne pozitívny vzťah. Podľa najnovšej štúdie medzi najväčšie pozitíva, ktoré priamočiaro ovplyvňujú zdravie organizmu a dĺžku života patria najmä nasledujúce.

Orgazmus:

?uvoľňuje napätie fyzického i psychického charakteru, keďže po ňom dochádza k uvoľneniu množstva hormónov, ktoré pôsobia relaxačne,

? pomáha zaspať – po jeho skončení sa telo opäť vplyvom hormónov a poklesom tlaku prepína do režimu spánku,

? dokáže liečiť i depresívne stavy, pretože počas vyvrcholenia sa uvoľňujú endorfíny,

? vďaka uvoľňovaniu hormónu DHEA má vplyv na posilňovanie imunity,

? posilňuje svaly – u žien ide najmä o urogenitálne svaly,

? uľavuje od bolesti, a to vďaka oxytocínu, ktorý sa pri ňom vlieva do krvi,

? posilňuje krvný obeh,

? znižuje riziko niektorých typov rakoviny, najmä rakoviny prostaty u mužov.

Ako často?

Koľko orgazmov potrebujeme, aby sme boli zdraví? Podľa spomínanej štúdie vedci zistili, že večne hľadaným elixírom mladosti môže byť 200 orgazmov ročne. Ľudia, ktorí zažívajú minimálne toľkoto orgazmov za rok vyzerajú až o šesť rokov mladšie a žijú dlhšie ako ich vrstovníci, ktorí žijú takmer alebo úplne bez sexu.

Nedostatok je zlý, aj keď ide o sex

Už dávnejšie sa ukázalo, že naopak, nedostatok sexu, a tým pádom nedostatok orgazmov, môže byť pre ľudské telo škodlivý. Množstvo manželských párov s postupom času vo svojej sexuálnej aktivite poľavuje, a pritom prieskumy ukazujú, že stále trpí až tretina žien i mužov nedostatkom sexu a chcela by ho mať častejšie, ako im ho partneri dopriavajú. Problém podľa odborníkov však často nie je v tom, že by ho tá druhá strana nechcela, ale v tom, že čoraz častejšie chýbajú vhodné podmienky na sexuálne splynutie – napríklad v čase, keď jeden partner túži po sexe je druhý ešte v práci a podobne. Nedostatok sexu však okrem zlyhávania partnerského spolužitia môže spôsobiť aj zdravotné problémy, respektíve rastúce riziko niektorých, najmä srdcovocievnych ochorení. Vďaka endorfínom máme zase lepšiu náladu a ako vieme, nálada a psychická pohoda tiež dokáže ovplyvniť mnohé. V prípade nedostatku partnerského sexu odborníci odporúčajú masturbáciu – ňou nikdy nič nepokazíme.

Za nechuťou môže byť choroba

Ak však nemáte chuť na sex, mali by ste si dať pozor na svoje zdravie. Môže sa za ním skrývať cukrovka, depresie alebo srdcové problémy. Niekedy je to však len dozvukom toho, že váš partner už pre vás nie je zaujímavý a nepriťahuje vás. Neuspokojivý sexuálny vzťah tiež môže viesť k workoholizmu – hľadaní náhrady za sex v práci, či k prejedaniu sa. Ak sa nachádzate v tejto fáze, radšej sa obráťte na odborníka, pretože môžete vážne ublížiť svojmu, ako psychickému, tak i fyzickému zdraviu.

-sz-

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach