SPÄŤ
Vzťahy a láska

5 spôsobov, ako sa viac zapáčiť mužom

Od: Henrieta Karabova 13.4.2018
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Ako zvýšiť svoju charizmu? 

Nejedna žena, ktorá si dlhší čas nevie nájsť partnera má čoraz nižšie sebavedomie, alebo naopak hádže vinu na mužov. Pritom existuje pár jednoduchých spôsobov, ako sa stať príťažlivejšou, charizmatickejšou. Stačí na sebe trošku popracovať. Ako?

zapáčiť mužom

1. Naučme sa používať svoje telo, aby sme pôsobili charizmatickejšie

Bez ohľadu na to, či sme štíhla alebo nie, vysoká alebo skôr nižšia môžeme vyžarovať charizmu. Ak sa hrbíme, pri debate negestikulujeme, pôsobíme utiahnuto, nie sme si istí tým, čo hovoríme, charizmu nikdy mať nebudeme. Stačí však pridať k svojmu vyjadrovaniu zreteľné gestá, ktoré dajú dôraz tomu, čo hovoríme a hneď budeme pôsobiť ináč. Nezabúdajme na vzpriamené telo a také isté držanie hlavy.

Nebojme sa usmievať naplno, držať kvalitný očný kontakt s osobou, s ktorou debatujeme, alebo ktorý chceme pritiahnuť.

2. Zamerajme sa na spoločné črty

Ak chceme pozitívne pôsobiť na druhú osobu a upútať ju, najlepšou cestou je zdôrazňovať spoločné črty, záujmy, znaky. Charizmatickí ľudia vedia počúvať toho druhého a počas počúvania potvrdzujú slová toho druhého. Používajú vyjadrenia podpory: presne, aj ja si to myslím, viem čo máš na mysli a podobne. Je to síce maličkosť, ale má veľký význam.

3. Ukážme svoju zraniteľnosť

Hrať sa na nezraniteľného sa môže zdať lákavé, ale rozhodne to nie je cestou k upútaniu potenciálneho partnera. Samozrejme, netreba ani fňukať nad každou maličkosťou, ani sa večne sťažovať a nechať ľutovať – to je rovnako negatívne. Avšak, ukázať alebo priznať svoju slabosť nie je negatívom, skôr naopak.

4. Zabudnime na pasívne vyčkávanie

Ľudia, ktorí pútajú pozornosť a okolo seba šíria charizmu nie sú nikdy pasívni. Nečakajú na to, kým sa nejaké veci stanú, ale naopak, priložia ruku k dielu a postarajú sa o tom, aby sa stali. Pohybujú sa vpred s istotou. Pri debate kladú otázky, ktoré ich zaujímajú, vedia sa zapojiť do diskusie, neboja sa prezentovať svoj názor. Chce to cvik a kúsok asertivity.

5. Ukážme, že vieme ostatných podporiť

V prítomnosti charizmatického človeka sa cítime dobre. Vie nás rozosmiať, zbaviť napätia, upokojiť. Pôsobí príjemne. Je to naozaj to, čo vyžaruje aj z nás? Napríklad o Tomovi Cruise sa hovorí, že je schopný prinútiť šudí, aby sa cítili najzaujímavejšou osobou v miestnosti. Naučme sa šíriť pozitívnu náladu, nereagovať podráždene, živiť dobré myšlienky a správa sa voči iným podporujúco. Zmení sa nielen svet okolo nás, ale aj naše pocity a úroveň šťastia.

-sz-

Foto: unsplash.com

womangalérie VŠETKY