SPÄŤ
Vzťahy a láska

Ako zistíme, že náš vzťah je ten pravý?

Od: Henrieta Karabova 10.10.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Podľa týchto znakov je ten pravý!

Často, i keď všetko vo vzťahu klape perfektne, máme po zlých skúsenostiach obavy, či skutočne tomu veriť alebo nie, či sa vzťahu oddať alebo radšej si nechávať zadné dvierka otvorené. Samozrejme, sú i opačné prípady – zaslepené zamilovanosťou veríme, že náš vzťah je ten pravý, to najúžasnejšie, čo na svete existuje a je to stopercentne to pravé… Až kým nezistíme, že to bola len falošná predstava a ružový sen. je ten pravý

Viete, ako zistiť, či náš vzťah je ten pravý, ktorý má ambície prekonať dobré i zlé a nerozpadnúť sa po pár mesiacoch? Toto sú znaky kvalitného pevného vzťahu:

1. Prekonávame spolu nielen dobré, ale i menej šťastné chvíle a problémy

Odborníci na vzťahy tvrdia, že v zdravom vzťahu pripadá na jeden negatívny zážitok šesť pozitívnych. Každý vzťah z času na čas natrafí na problém alebo sa dostane jeden z nás do situácie, ktorá nie je potešujúca. Ak sme v pevnom vzťahu, tieto momenty nás nerozdelia, ale naopak posilnia. Dôležité však je ani smutné chvíle nenasledovali za nešťastnými, ale aby vždy bolo viac tých dobrých a pozitívnych zážitkov.

2. Nepredstierame nič pred sebou navzájom a sme v spoločnosti toho druhého prirodzený

Vždy trvá isté obdobie, kým sa odvážime ukázať partnerovi bez mejkapu, či v domácom oblečení. Taktiež sa často pretvarujeme, že nás skutočne zaujíma to, čo jeho, alebo že sme neskutočne zvedavé na to, ako dopadol jeho turnaj, i keď sme športové analfabetky. Nikdy to však netreba preháňať.

Do reálne hodnotného vzťahu sa dostávame až vtedy, keď sa nemusíme jeden pred druhým pretvarovať, keď vieme, že na tom, že cez víkend budeme oblečené pohodlne a prakticky nebude vidieť nič zlé a keď úplne v pohode budeme i my nenamaľované, úplne prirodzené. Keď sa prestaneme tváriť, že nie sme unavené a chceme s ním ísť tam, kam on chce. Keď mu otvorene povieme, čo naozaj cítime a on to pochopí. V neposlednom rade k tomu patrí aj prirodzenosť pri milostných hrách. Nič nie je citlivejšie na pretvárku ako práve intímnosti. Môžeme tým absolútne všetko zničiť, ale naopak, posunúť na takú skvelú a jedinečnú úroveň, z ktorej niet návratu späť. 

Hovorí sa, a dokonca to potvrdili i štúdie, že ženy sa pri sexe pretvarujú vtedy, keď sú tieto intímnosti zlé a keď ich chcú čo najskôr ukončiť. Určite uznáte, že v prípade, že si chceme budovať dlhodobý vzťah s jedným partnerom je takéto predvarovanie pri milovaní nielen zbytočne vynaloženou energiou, ale aj poriadne na škodu. Ak s ním chceme byť dlhšie, je predsa to najlepšie spoznávať seba i svoje telá navzájom, ukázať mu, čo nám robí dobre a naopak. Rozhodne nie zatajovať to a chcieť čo najskôr skončiť.

3. Rozprávame sa o svojej budúcnosti

Nie každý zvlášť, ale o svojej spoločnej budúcnosti. Spomíname a predstavujeme si, čo budeme robiť o rok, dva, plánujeme spoločné bývanie, či dokonca rodinku. Nezačne pri našich úvahách o budúcnosti tŕpnuť, ani meniť farbu, ale normálne sa do nich zapája.

4. Priatelia nám fandia

Vždy sa nájde „kamarátka“, ktorá žiarli, podkopáva alebo ohovára v snahe urobiť nám zo života peklo a zničiť náš vzťah. Ak nám však väčšina jeho i našich priateľov fandí, znamená to, že o nás pred nimi hovorí pozitívne. Rovnako ako pravdepodobne aj my o ňom pred svojimi kamarátkami. Skutoční kamaráti naozaj fandia kvalitným vzťahom svojich kamarátov a nechcú ich rozbiť. Naopak, keď vidia, že to je len poblúznenie a vzťah nie je rovnocenní alebo nemá šancu na dlhodobý úspech, môžu nás na to upozorniť. V každom prípade je to na ich správaní vidno. Nezabúdajme na to, že neraz vedia o našom partnerovi i tom, čo my nevieme, najmä ak ho poznajú od detstva. Takže vždy majú nadhľad a náskok.

-sz-

womangalérie VŠETKY