SPÄŤ
Vzťahy a láska

Jasné signály, že vaše zaľúbenie má význam!

Od: Henrieta Karabova 22.5.2018
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Očarenie druhým pohlavím na vie niekedy poriadne zamotať hlavu. Ak nevieme, či naše zamilovanie do partnera má hlboký význam, stačí keď si prečítame nasledujúce vety. Toto sú dôkazy zdravej zamilovanosti, z ktorej môže byť úspešný dlhodobý vzťah:

 zaľúbenie má význam

Sme navzájom úprimní

Len zo vzťahu, ktorý je úprimný už od začiatku môže vzniknúť vzácny dlhodobý vzťah. Je dokázané, že partneri, ktorí sú navzájom voči sebe úprimní, sú spolu omnoho spokojnejší. Ak odhalíme partnerovi naše skutočné ja vieme, že vám prijal a miluje so všetkými vašimi hodnotami, i chybami. Je dôležité, aby sme mohli pred sebou navzájom hovoriť slobodne o každej téme a zdieľali silnú citovú väzbu.

Po každom fyzickom zblížení sa cítime skvele

Fyzické zblíženie a intímnosti nie sú len čisto fyzickými záležitosťami. Naopak, je to spôsob, ako preskúmať vzťah, vzájomne si porozumieť, posilniť puto, ktoré nás spája. Ak sa obaja po každom blízkom vzájomnom telesnom fyzickom kontakte cítime skvele, viac zblížene a prepojene, je jasné, že tento vzťah má hĺbku.

Nehľadáme niekoho lepšieho

Niektoré ženy, ale aj muži napriek tomu, že sú vo vzťahu, stále majú radary vystrčené, aby zachytili prípadne dokonalejšieho, lepšieho a krajšieho partnera. Ak náš vzťah má váhu a chceme v ňom pokračovať, svojho partnera si vážime a nehľadáme za neho vylepšeniu alternatívu. Ľudia, ktorí sa navzájom milujú, nikdy nechcú žiadnu alternatívu. Chcú svojho jediného partnera, ktorého majú.

S ním sa nebojíme riskovať

Táto záležitosť je troška ošemetná, lebo v čase zamilovanosti môže skončiť aj nedobre. Je to však pravda. Prieskumy z roku 2006 ukázali, že čím vyššie riziko spolu s partnerom prežívame, tým je intenzívnejšie naše vzájomné prepojenie. Naša vzájomná láska nás jednoducho udržuje v bezpečí. Pod vplyvom spoločne prežitého rizika sa zvyšuje naša vzájomná emocionálna závislosť a stávame sa silnejším párom.

Vždy sa snažíme partnerovi pomôcť

Páry, ktoré sú dlho spolu prežívajú aj takzvanú súcitnú lásku. Tento druh citu znamená, že sa o partnera staráme a snažíme sa mu uľahčiť život. Ak to funguje vzájomne, vzťah má šancu byť úspešným dlhodobým a veľmi pekným.

-sz-

womangalérie VŠETKY