SPÄŤ
Vzťahy a láska

Muži neveru nedokážu odpustiť

Od: Sabína Zavarská 1.11.2016
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Viete o tom, že ženy sú minimálne rovnaké nevernice ako muži? Vieme to však lepšie zakrývať. Okrem toho je dokázané však i to, že my ženy dokážeme neveru omnoho častejšie odpustiť, ako muži. Myslíte si, že vám sa to stať nemôže? Nuž, je veľa prípadov žien, ktoré si mysleli, že dokážu byť absolútne verné a predsa len, jedného dňa sa stalo čosi, čomu sa dlho bránili. Tak, ako sa to môže stať i nám, môže sa to stať i mužom. Dôležité je, ako stretnutie s človekom, ktorý nás priťahuje a stál by za hriech, berieme a či podľahneme svojim chúťkam, napriek tomu, že doma máme harmonický vzťah.

nedokážu odpustiť

Neveru vnímame inak ako muži

Psychológovia však dokázali i to, že žiarlivosť vyvoláva u žien a u mužov rozdielne emócie. Na základe nich dokáže žena neveru skôr odpustiť ako muž. Samozrejme, nájdu sa i výnimky a nedá sa tento fakt globalizovať. Mnohé závisí i od okolností, toho, do akej miery je hlavný vzťah funkčný a či naozaj stále cítia k sebe lásku, toleranciu a vážia si jeden druhého.

Druhá šanca?

Najnovšia štúdia psychológov, ktorá sa zaoberala touto tematikou, a ktorej výsledky boli zverejnené nedávno v britskom denníku Daily Mail, tvrdí, že nevernému mužovi dá jeho žena ešte druhú šancu, pretože sa bojí straty vzťahu a bezpečia rodiny. Prečo je to tak? Pri sledovaní vzťahov, kde jeden z partnerov mal milenca, prišli psychológovia na to, že žena prežíva iné pocity ako muž, keď príde na neveru svojho partnera. Zo štúdie tiež vyplynulo, že páry stále častejšie lipnú na citovej stabilite.

Obrana rodu

Muži neveru neodpúšťajú a ich (podvedomý) dôvod je jasný – nechcú vychovávať cudzie dieťa. Podvedený muž totiž na svoju ženu pozerá ako na nymfomanku, či sexuchtivú mašinku, ktorá si dovolila chcieť aj iného samca ako je on sám. Vôbec neuvažuje nad tým, že by sa mohla nanovo zamilovať. Jednoducho, muž sa bojí, že pokiaľ sa jeho žena vyspí s iným mužom, nemá už istotu, že prípadne narodené dieťa bude jeho. Napriek tomu, že dnes sa to dá jednoducho zistiť, sa väčšina po odhalení, že ich žena bola neverná s ňou rozíde. Z evolučného hľadiska nechce narušiť génovú líniu ich rodu a samozrejme, ako sme už spomínali, nechce sa starať o cudzie dieťa.

nedokážu odpustiť

Čím sú spôsobené tieto rozdiely?

Pravdepodobne za to môžu evolučné inštinkty. Vyplýva z nich, že žena odpustí mužovi ľahšie, pretože má v sebe zakorenenú potrebu istoty a bezpečia rodiny. Dúfa, že jeho flirt bol iba jednorazovým úletom, ktorý už opakovať nebude. Samozrejme, najhoršie pre každú manželku by bolo, keby jej muž nadviazal citový vzťah s inou ženou. Preto naši muži dostanú väčšinou druhú šancu.

Save

womangalérie VŠETKY