SPÄŤ
Vzťahy a láska

Najčastejšie sa hádame vo štvrtok večer!

Od: Henrieta Karabova 13.4.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Priemerne sa s partnerom hádame až 312 krát za rok

Pozor: Najčastejšie sa hádame vo štvrtok večer!

Keď si myslíte, že patríte medzi talianske páry, pretože sa skoro každý deň hašteríte, trošku vás upokojíme. Vôbec nie ste výnimkou – možno to len iní lepšie skrývajú alebo robia potichu, kým vy sa necháte unášať záchvatmi hnevu. Avšak podľa periodika Daily Mail skutočne platí, že kým kvôli vážnym veciam sa hádame len raz za čas, náš partner nás dokáže vytočiť až 312-krát za rok.

Najčastejšie sa hádame

Špinavá bielizeň, fúzy v kozmetike…

Aj vás vytočí váš drahý, keď si nechá pod posteľou špinavé ponožky, neumyje po sebe riad, neuprace si a po holení nachádzate jeho „fúzy“ aj vo svojich maľovátkach? Iste, že mu to dáte najavo a už je na svete minihádka. O čom sa ešte často hašteríme? Podľa periodika Daily Mail ženy najčastejšie vytáčajú tieto pánske záležitosti: fúzy a vlasy v umývadle, špinavé škvrny na záchode, neustále prepínanie televíznych kanálov, nevymenený a dobabraný papier na záchode, zdvihnutá doska na záchode, rozsvietené svetlo v prázdnej miestnosti, nechávanie špinavého riadu kade-tade, mokrý uterák hodený na zemi, posteli, stoličke, hromadenie vecí tam, kde nepatria, nespláchnutý záchod. Našli ste tu svojho drahého? Tak potom vidíte, že nie je žiadna výnimka, tiež ani vy, ak vám to vadí, a ak sa s ním o tom hašteríte.

Čím ich vytočíme my?

Samozrejme, aj my máme isté zvyky, ktoré možno prekážajú nášmu partnerovi. Skúsme sa zamyslieť aj nad nimi. Mužov najčastejšie vytočí: priveľmi dlhé chystanie sa von, sekírovanie kvôli práci, rozsvietené svetlo v prázdnej miestnosti, vlasy upchávajúce odpad, hromadenie vecí tam, kde nepatria, preplňovanie odpadkového koša, trúsenie špinavých vreckoviek po dome, nechávanie špinavého riadu kade-tade, neustále prepínanie televíznych kanálov a sledovanie telenoviel. Keď si to zrátame, v mnohých bodoch mužom vadí to isté, čo nám, len zrejme za iných okolností.

Hrozba rozvodu

Z prieskumu, ktorý bol realizovaný medzi troma tisíckami dospelých Britov a Britiek, vyplynulo však, že takéto hašterenie je veľmi nebezpečné. Každý piaty, kvôli otravným zvykom svojej polovičky, už uvažoval o rozchode. Najnebezpečnejším časom je podľa vedcov štvrtok osem hodín večer. Vtedy sa páry najčastejšie dohadujú.

Ich zvyky nás frustrujú

Muži si z týchto hašterení zvyčajne až tak veľa nerobia, ukázalo sa, že viac to lezie na nervy nám ženám. My máme tendenciu byť viac frustrované zvykmi partnera, ako oni našimi. Ani muži však nie sú voči podráždeniu úplne imúnni. Iste to poznáte: škrípu zubami – hlavne, keď sa ich partnerka veľmi dlho niekam chystá, keď po nej musia čistiť vlasmi upchaný odpad alebo, keď ich drahá polovička sekíruje kvôli práci. Celkovo osem z desiatich ľudí uviedlo, že po partnerovi alebo partnerke radšej upracú, akoby ich stále sekírovali. Len každý štvrtý si myslí, že by sekírovanie mohlo zmeniť partnerove zvyky.

womangalérie VŠETKY