SPÄŤ
Vzťahy a láska

Najdôležitejšie spôsoby, ako zabrániť rozchodu

Od: Henrieta Karabova 23.11.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

(podľa žien v dlhodobých vzťahoch) 

Zo skúseností našich čitateliek, zväčša manželiek a mamičiek malých detí sme zozbierali štyri základné rady a spôsoby, ako zabrániť rozchodu alebo rozvodu, v prípade, že sme zosobášení. Ak ich budeme dodržiavať máme šancu na dlhší šťastní vzťah!

ako zabrániť rozchodu 

Rozvodovosť nielen na Slovensku, ale i celosvetovo dosahuje veľmi vysoké čísla, Aktuálna miera rozvodovosti sa pohybuje vo výške 40 až 50 percent. Kedysi bolo bežné, že páry oslavovali, striebornú, bronzovú, či dokonca aj diamantovú svadbu. Dnes je už pomaly raritou, ak naďabíme na pár, ktorý je spolu 20  – 25 rokov.

Ako teda neskončiť po pár rokoch spoločného života?

Komunikácia a opäť komunikácia

Je veľmi dôležité, aby sme sa rozprávali každodenne o tom, čo sme prežili a prežívame – o dobrých i zlých skúsenostiach, radostiach aj problémoch. Komunikácia a úprimnosť je potrebná vždy a neustále, inak sa nedá nič riešiť, ani pochopiť tohto druhého a postupne sa budeme vzďaľovať. Veľmi dobrou radou je nechodiť do postele rozhnevaní, pretože sa budeme hnevať po celú noc i ráno. Naopak, naučme sa počúvať svojho partnera a jasne vyjadriť svoje myšlienky a pocity.

Nečakajme dokonalosť

Veľká chyba mnohých mladých ľudí. Do vzťahu vstupujeme zamilovaní, teda do istej miery aj zaslepení. Partnera považujeme za dokonalý ideál. Avšak po spoločný rokov v jednej domácnosti prídeme na to, že vôbec nie je dokonalí, dokonca má svoje negatíva a zlozvyky, ktoré nám prekážajú. Kvalitný vzťah si vyžaduje toleranciu, pochopenie a najmú, neverme na dokonalosť, lebo sa popálime!

Nemusíme byť rovnaký, rozdiely sú fajn

Okrem toho, že nájsť takmer identickú bytosť je takmer nemožné, ak by sa nám to podarilo, bolo by to aj pekne nutné. Naopak, podporujme navzájom svoju výnimočnosť, rozdielnosť, odlišné koníčky. Tak sa obaja naučíme podstatne viac, vieme sa motivovať, uvidíme veci z iného uhla pohľadu. A najmä, každý budeme mať aj svoj vlastný čas a priestor. Ponorka je veľmi zlá, i keď môžeme mať pocit, že nechceme nič iné len byť stále s ním.

Vytvorme si vlastný priestor – každý svoj

Nie však spoločný, ale priestor pre každého z nás, pre nás osobný rast. Áno tvoríme pár, ale ten je zložený z dvoch jednotlivcov. Nečakajme, že budeme robiť všetko spoločne  Podporujme partnerove koníčky, potreby, sny a predstavy, nezožierajme ho snahou vlastniť a ovládať ho. Najhoršie, čo môže byť je keď si dvaja vo vzťahu obmedzujú svoj voľný priestor a svoje vlastné potreby, či túžby. Kto by chcel žiť so ženou, ktorá mu siaha na vlastné predstavy, snahy a záľuby? Ani my by sme takého manžela nevedeli akceptovať!  Samozrejme, neznamená to, že máme byť spolu, keď si nerozumieme a naše názory sa veľmi odlišujú.

womangalérie VŠETKY