SPÄŤ
Vzťahy a láska

Ako sa zamilovať po rozvode?

Od: Henrieta Karabova 9.6.2016
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Dá sa po rozvode opäť milovať?

Rozvod nás obarí na dlhé mesiace, či dokonca roky. Stratíme chuť do života, prestaneme veriť v pozitívne veci vo vlastnom živote, či dokonca prestaneme veriť aj v seba. Pozbierať sa a nájsť si novú lásku nie je jednoduché. Hlavné je, aby sme to robili až vtedy, keď sme už z bývalého vzťahu očistené, necítime lásku, ale ani nenávisť. Vtedy, keď už pevne stojíme na vlastných.

po rozvode

Prekonajme krízu identity

Po rozvode často dochádza ku kríze vlastnej identity. Dlhé roky sme žili s niekým, ktorý sa postupne stal našou súčasťou. Mali sme spoločné veci, bývanie, financie, deti… Rozmotanie z tohto hlbokého zväzku je zvyčajne náročný proces a je jasné, že nám bude v mnohom chýbať. Život však tým, že skončilo naše manželstvo nekončí. Skôr, či neskôr sa postavíme na vlastné nohy a opäť nájdeme svoje ja. Je absolútne zlé, ak sa ešte nedoliečené zo straty vrháme do nových vzťahov, v ktorých hľadáme skôr útechu a možno i strateného partnera. Takéto riešenie prináša len ďalšie a ďalšie problémy, preto sa mu radšej vyhnime.

Rozvod nie je koniec

Je to nový začiatok, nová šanca žiť skvelý život, vytvoriť si prostredie, ktoré potrebujeme a ktoré je nám príjemné. Naplno to pocítime vtedy, keď začneme túžiť po novom priateľovi. Odhodláme sa a snažíme nadviazať vzťah s niekým novým, kto by mohol byť našich partnerom. Dnes väčšina žien po rozvode hľadá potenciálneho partnera na internetových zoznamkách, alebo v kruhoch svojich známych.

Overovanie cez internet

Samozrejme, chce to odvahu, ale má to aj veľkú výhodu – už predtým ako sa s potenciálnym partnerom osobne stretneme sa môžeme o ňom dozvedieť mnohé z písania a vzájomných debát. Takto vieme, či to má pre nás zmysel alebo osobné stretnutie ani netreba. Opatrnosti nikdy nie je dosť a ak sme prešli sklamaním a bolestivým rozvodom, určite sa nebudeme bezhlavo rútiť do ďalšieho vzťahu, a to ani vtedy, keď sa bezhlavo zamilujeme. Osobné stretnutie je posledným kolom „konkurzu“ na lásku a i keď už mnohé o sebe navzájom vieme, predsa len obavy opäť nastupujú, rovnako ako i nádej.

To, na čo sa bojíme spýtať povedzte ako prvé

Mať nálepku rozvedená určite nie je nič príjemné, ešte väčšie obavy máme, keď nie sme len rozvedené, ale navyše máme aj potomstvo, o ktoré sa staráme. Tým sa logicky zužuje aj okruh potenciálnych partnerov. Nečudo, že máme strach hovoriť o týchto našich „indispozíciách“ a rovnako sa bojíme spýtať na jeho stav… Viete, aké je najlepšie riešenie? Povedať si všetky záležitosti, ktoré môžu ovplyvniť výber už hneď na začiatku. Najlepšie teda urobíme, ak smelo povieme, že sme rozvedené a máme dieťa v takom a takom veku. Reakcia potenciálneho partnera ukáže cestu ďalej. Je možné, že sa stretneme s veľmi podobným priznaním – a dýchať sa nám bude omnoho lepšie. Rozvedená totiž vôbec neznamená zlyhania, ani to, že máte dieťa nie je choroba krásy.

Počúvajme, čo o ňom hovoria kamaráti, známi, rodina

V čase, keď sme zaľúbené, sme zaslepené a nevidíme niektoré negatíva, ktoré by sme vidieť mali. Ak nás vtedy niekto na ne upozorňuje, zvyčajne len mávneme rukou a odoženieme ho preč – veď do toho vôbec nevidí! Pozor, neraz je to práve naopak. Radšej si vypočujme aj tie negatívne názory a odkryme svoj láskou zakalený zrak – pozorujme, či niečo z toho nemôže byť pravdou, aby sme opäť neľutovali. Potrebujeme ďalšie sklamania?

-sz-

womangalérie VŠETKY