SPÄŤ
Vzťahy a láska

Tajomstvá dlhodobého vzťahu podľa expertov

Od: Henrieta Karabova 11.10.2018
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Aby náš vzťah ani po rokoch nebol horší

Mnoho dlhodobých vzťahov začne haprovať po tom, čo im postupne zlyhajú intímnosti. Sexuálne odcudzenie, znižujúca sa frekvencia a intenzita intímností priamo vedú k nespokojnosti vo vzťahu. Ako tomu predísť?

Tajomstvá dlhodobého vzťahu

Vždy sa vopred dohodnite

Nedorozumenia medzi mužov a ženou často prichádzajú kvôli jednej veci – nedohodnú sa medzi sebou. Kým jeden očakávanie, čosi, druhý očakáva čosi úplne iné. Ak budeme mlčky očakávať sklamaniu sa nevyhneme. Naopak, snažme sa vopred na všetkom dohodnúť, nájdime si kompromisný systém, ktorý bude fingovať na nás oboch.

Prijmime fakt, že partner nie je superman

Každý jeden z nás má svoje nedostatky, chyby, nedokonalosti. Ak si myslíme, že náš partner je superhrdina, ktorý dokáže všetko, isté je len to, že čoskoro budeme sklamané. Jedine vtedy, keď ho akceptujeme takého, aký je sa bude cítiť akceptovaný a milovaný. Veď ani my nechceme, aby nás videl len ako bezchybnú. To by sa nám veľmi ťažko dýchalo!

Často si hovorme, prečo ho milujeme – a on nás

Vždy, keď máme pochybnosti alebo negatívne myšlienky o našom vzťahu, mali by sme sa vrátiť  k prapočiatku. Prečo ho milujete? Prečo sme sa do neho zamilovali? Prečo je dobré, aby sme zostali spolu? Ak tápeme a váhame, alebo si v duchu povieme, že to bolo len pobláznenie , mali by sme sa zamyslieť nad tým, či v takom vzťahu má význam zotrvávať.

Venujme pozornosť jeden druhému, ale rešpektujme potrebu priestoru a súkromia druhej osoby

Každý jeden deň by sme si mali opakovane prejavovať pozornosť, zaujímať sa o toho druhého, o to, aký mal deň a podobne. Na druhej strane je viac ako dôležité venovať mu dostatočný priestor pre seba. Každý z nás predsa potrebuje svoje súkromie. Ak mu ho obmedzíme, bude sa cítiť neisto, obkľúčene, nervózne, čo povedie k nespokojnosti vo vzťahu.

Naučme sa prispôsobiť

Ak sa niečo nepodarí podľa našich predstáv, nehromžime a nesmúťme. Nájdime si východisko, ktoré nás uspokojí. Vždy buďme pripravení reagovať podľa aktuálnej situácie, lebo tá sa môže zmeniť nielen vôľou nás alebo vôľou nášho partnera, ale aj vplyvom okolností. Ak sa im nedokážeme prispôsobiť, budeme trpieť a rovnako aj náš vzťah vrátane intímností.

-sz-

Čitateľská súťaž !!!

Odpovedzte na súťažnú otázku a troch z vás vyžrebujeme a odmeníme. Víťaz získa novú vôňu Luminata od AVONu.

Aby ste sa mohli zúčastniť súťaže, musíte sa registrovať na portál www.woman.sk. Po registrácii sa pomocou vašich prihlasovacích údajov prihláste na portál www.woman.sk a môžete súťažiť !!! Inak nemôžete byť zaradení do zlosovania!!!

Žite, snívajte a zažiarte vďaka novej vôni Luminata od AVONu!

Spoločnosť AVON Cosmetics predstavuje v exkluzívnej spolupráci s Darou Rolins unikátnu vôňu pre dámy, ktoré chcú žiť, snívať a zažiariť presne ako ambasádorka značky Beauty by Dara!

Pôsobivá vôňa Luminata od AVONu je vhodná pre všetky ambiciózne dámy, ktoré túžia naplno si vychutnávať každú chvíľu a drobné radosti. Táto výnimočná vôňa bola vytvorená Mauriceom Roucelom, celebritným parfumérom, tvorcom bestsellerov ako Be Delicious od DKNY, Celine Dion Sensational a Gucci Envy. Inšpirujúca vôňa predstavuje voľbu žiť svoj život podľa seba.

Toaletný parfum Luminata

Očarujúca kompozícia dámskej vône zvýrazní váš zvodný šarm elegantnou bielou pivóniou, lahodným akcentom šťavnatej hrušky a zmyselnou vanilkou v sladkom aromatickom srdci.

Luminata

Jej intenzívne ovocno-kvetinové tóny vás budú sprevádzať pozitívnou energiou po celý deň. Jedinečná vôňa je symbolom radosti a ženskej odhodlanosti. Novinka vydrží až 8 hodín.

V ponuke je aj telové mlieko a Mini toaletný parfum v spreji Luminata v rovnakej vôni.

womangalérie VŠETKY