SPÄŤ
Vzťahy a láska

To, akí muži nás priťahujú, je dané spoločnosťou

Od: Sabína Zavarská 5.1.2018
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Priťahujú vás svalovci, či skôr tí elegantní zženštilejší vzdelanci, ktorí toho veľa, pokiaľ ide o vypracované svalstvo, nemajú? Alebo vás očarí i muž, ktorý má trošku tuku navyše akoby bolo vhodné? Nuž, nech je to akokoľvek, najnovšie štúdie ukázali, že výber partnera u žien vraj ovplyvňuje aj úroveň zdravia obyvateľov danej spoločnosti.

muži nás priťahujú

Je to možné?

Pravdepodobne áno. Vedcom sa totiž podarilo zistiť, že v krajinách, kde je zlá zdravotná starostlivosť a chýba osveta, týkajúca sa zdravého životného štýlu, a kde je aj stav zdravia spoločnosti nie veľmi dobrý, si ženy vyberajú zásadne mužov – svalovcov.

Platí to aj naopak

V krajinách, kde majú ľudia všeobecne dobrý zdravotný stav a aj lekárska starostlivosť je na vyššej úrovni, tak si ženy vyberajú zženštilejších mužov. Samozrejme, nemyslíme tým neprirodzene zženštilých, ale mužov s jemnejšími črtami tváre, slabším ochlpením, niekedy aj jemnejším hlasom a s nie až tak mužnou postavou.

Výborná výbava

Britskí psychológovia, ktorí štúdiu uskutočnili, tvrdia, že je to preto, že mužní muži predstavujú výbornú výbavu, vďaka ktorej budú ich potomkovia zdravší a vitálnejší. Takže je to vraj akási podmienená ženská voľba, vďaka ktorej si zabezpečia zdravšie potomstvo.

Príťažlivý alebo dobrý otec?

Samozrejme, mužní muži sú pre väčšinu žien viac sexuálne príťažliví. Je to práve preto, že poskytujú ženám dobré gény, avšak zároveň bývajú aj nevernejší a horší otcovia, takže nie je to s nimi až také, ako by sme si predstavovali alebo chceli. Naopak zženštilí, jemnejší muži – i keď nemajú taký sexappeal, bývajú výbornými opatrovateľmi, starostlivými otcami a sú i vernejší.

Jasný záver

Táto štúdia bola vypracovaná na základe údajov z tridsiatich krajín sveta a jednoznačne dokázala, že v krajinách s horším všeobecným zdravotným stavom občanov si ženy vyberajú svalnatejších a mužnejších mužov, kým v krajinách, kde má spoločnosť celkovo lepší zdravotný stav, volia ženy skôr jemnejší, ženskejší typ mužov.

Slovo autorky štúdie

Doktorka Lisa DeBruineová z Aberdeen University k štúdii, podľa agentúry Famous, hovorí: „Keď si ženy vyberajú svojho partnera, zvažujú pritom dve rôzne veci. Na jednej strane skutočne atraktívneho muža s vysoko kvalitnými génmi, ktoré im poskytnú zdravých potomkov. Na druhej strane musia zvážiť dobrú investíciu do muža, ktorý musí byť starostlivým a dobrým otcom.“

womangalérie VŠETKY