Keď príde nevera…

Mýty o vášni, ktoré ste možno počuli

Myslíte si, že už o sexe viete všetko? Možno, že práve teraz zistíte, že vaše poznatky v tejto oblasti majú ešte medzery a všeličomu sa môžete priučiť. Aj v oblasti lásky a sexu jestvuje totiž množstvo klamstiev a predsudkov…

Napríklad:

Nevera je vždy začiatkom konca každého vzťahu…

nevera

Je len prirodzené, že v prvej chvíli, keď sa nám partner prizná s neverou, to vyzerá tak, že svet sa ide zrútiť, ale zamyslime sa:

Je to skutočne dostatočný dôvod na ukončenie vzťahu, ktorý bol niekedy pekný a harmonický?

Samozrejme, nemôžeme očakávať, že partner bude chuť na zakázané ovocie zo strany svojho partnera akceptovať. Ale sú situácie, v ktorých možno takéto neuvážené počínanie predsa len odpustiť. Aj keď to vôbec nie je jednoduché. Napríklad vtedy, ak išlo o neveru prvú a jednorazovú, prípadne z trucu a počas dlhodobej partnerskej roztržky. Aj keď srdiečko bolí a duša krváca, nemusí vždy dôjsť k veľkej dráme. Najmä vtedy nie, ak partnerský vzťah v iných oblastiach funguje a rozchod by oboch veľmi bolel. V tom prípade bude lepšie pokúsiť sa  neveru odpustiť a ponímať ju ako chybný krok, ktorý sa už nesmie opakovať. Byť skalopevne presvedčený, že nevera môže postihnúť iba dlhodobo nefungujúce vzťahy, je naivné.

Nevera totiž môže postihnúť každého. Raz ako dôsledok chvíľkového očarenia, či poblúznenia zmyslov, voči ktorému sme bezbranní, inokedy ako dôsledok zvedavosti, z túžby po oživení manželského stereotypu. Ale aj ako dôsledok dlhšie pretrvávajúcej partnerskej krízy. Vzťah, ktorý má dobré základy, má však všetky predpoklady, aby takúto krízu prekonal. Ak však jeden z partnerov svoje ľúbostné avantúry stále opakuje, odpúšťanie a nahováranie si, že sa to už nezopakuje, by bolo zbytočnou námahou!