Kto je kto v manželstve

Manželstvo tvorí pár. To je jasné, ale dnes už nie je také jasné, kto má v tej dvojici akú úlohu. Roky sa o tom vedú vážne i nevážne debaty. Pritom riešenie je tak jednoduché, až prekvapuje, že na to ešte nikto neprišiel. Ale ja vám to veľké tajomstvo prezradím. Nenechávajte si ho pre seba.

v manželstve

Muž ako milenec je hrdina. Akýkoľvek muž v očiach zamilovanej ženy oplýva vlastnosťami, o ktorých sa jemu ani len nesníva. Mohol by byť krivý, plešatý, hrbatý s jednou rukou, a aj to ešte ľavou, lenže stále je to ON. Jeho si vybrala ako ideálneho otca svojich detí. Je kombináciou Ramba, Di Capria a Einsteina v jednom. V jej očiach je Superman a tak je to dobre.

Po svadbe sa ten istý muž, a dokonca aj taký muž, ktorý sa objektívne blíži ideálu Supermana, mení na niečo celkom iné. Muž ako manžel je – klaun. Áno, priznajme to, dokonca klaun amatér. Takže tvrdenie, že žena nikdy nedokáže vytvoriť komickú dvojicu (tak ako Lasica – Satinský, Šimek – Grossman, či Suchý – Šlitr) nie je pravdivé. Komickým partnerom vydatej ženy je jej muž. Len o tom nevie. A tajomstvo skutočne šťastného manželstva je v tom, že mu to zásadne neoznamujeme. Veď sa stal ženáčom preto, lebo uveril chválospevu o svojich hrdinských vlastnostiach. Prečo by sme mu tú sladkú ilúziu mali brať?

Komu po chuti?

Najnovšia teória tvrdí, že ženy si potenciálnych partnerov nevyberajú už len podľa vzhľadu, platu alebo charakteru. Medzi najdôležitejšie kritériá sa prepracovali aj kuchárske schopnosti! Muži vraj vedia, že láska ide cez žalúdok, a preto sa ochotne menia na gastrosexuálov!

Gastrosexuáli?!

Pánbožkova kravička, a to je čo? Kto tie názvy vymýšľa? A kde na to chodí? Teraz je v móde ukazovať, ako sa varia dejiny. Ale, že by si niekto uvaril frajerku až k svadbe? Čo ste spadli z jahody?! Veď to popiera zákony Prírody a kolobeh Vesmíru obracia na hlavu.

Nemám nič proti emancipácii. Som vášnivým bojovníkom za rovnoprávnosť a preto nemôžem prísť na meno feministkám. Netrvám na tom, že žena MUSÍ byť doživotnou kuchárkou. Len si dovoľujem ako biológ pripomenúť, že všetky sociálne konštrukcie aj tak vždy stroskotajú na našej biologickej podstate.

Gastrosexuáli – to je klasická ukážka moderného sloganu bez závanu kontaktu s realitou. Zavďačiť sa žene plnenou morkou, tromi rezňami v štyroch obaloch alebo švejžužom kríženým s krokodílími pazúrikmi? Zbláznili ste sa?! Veď drží diétu! Dnes mala na obed šupku od banánu a zajtra bude prežúvať klíčky a ani nebude vedieť, od čoho. A čím menej jej to bude chutiť, tým bude šťastnejšia, lebo nejaký šialenec vyhlásil, že to, čo nechutí, je zdravé! Deva na love ženícha predsa NEJE! Ona chce byť štíhla ako tá ihla, aby našla tú kopu šťastia, o ktorom čítala vo všetkých tých ružových románikoch. Kašle na chlapa kuchára, ju zaujíma celkom iný telocvik.

Riešenie: Chlapi nehlúpnite, zahoďte kuchárske knihy, kúpte si Kámasútru!

Ukážka č.7 z knihy „Návod na manželstvo“ 

Gustáv Murín

Save

Save