Ostal vám sekt vo fľaši? Pripravte z neho afrodiziakum!

Ak sa vám stane, že ste si so svojím najdrahším otvorili fľašu sektu a akosi ste ho nestihli večer dopiť, pripravte si z neho chutné jedlo, afrodiziakum, ktorým svojho milého nielen potešíte, ale aj povzbudíte k ďalším nežnostiam.

sekt vo fľaši
https://stock.adobe.com

A čo budete potrebovať na afrodiziakum?

2 bravčové kotlety, trochu olivového oleja, strúčik cesnaku na mäso, ktorý prebudí zmysly a túžbu, pár strúčikov cesnaku, ktoré prihodíme počas dusenia do panvice, kytičku bazalky na povzbudenie lásky a nežnosti, 1 nahrubo nasekanú rajčinu, 2 polievkové lyžice veľkých hrozienok, soľ, mleté čierne korenie a sekt vo fľaši. Na ozdobu môžeme použiť kúsok rozmarínovej vňate.

Postup:

Najprv dáme na panvicu olivový olej. Kotlety opečieme z jednej strany dozlatista. Osolíme, okoreníme a obrátime na druhú stranu. Potom na opečené kotlety prihodíme hrozienka, nasekanú či natrhanú bazalku, cesnak a podľa potreby podlejeme zvyšným sektom. Dusíme asi 10 minút. Po piatich minútach pridáme, strúčiky cesnaku a paradajku a ešte dusíme ďalších 5 minút. Ak je sektu málo, pridáme trochu vody, alebo otvoríme ešte ďalší sekt, ktorý potom, vychladený, podávame ako aperitív k jedlu so svojím milým…