Sú muži ešte mužní?

Za posledné roky sa nápadne zmenili aktivity medzi nezadanými mužmi a ženami. V týchto úvahách hľadáme príčiny a aj možné riešenia.

mužní

Keď hlúposť kvitne…

Rasizmus a fašizmus rozdeľovali ľudí podľa rasovej a etnickej príslušnosti. Komunizmus podľa sociálnych tried a majetku. Feminizmus rozdeľuje ľudstvo na princípe pohlavia. Hlavným cieľom tohto tretieho civilizačného zla, ktoré ovláda radikálne lesbické krídlo, je kriminalizovať akýkoľvek kontakt medzi mužmi a ženami. Tejto totalitnej ideológii nie je na to, aby to dosiahli, žiadna absurdita na zábranu. Tak vzniklo nechválne známe „harašenie“, kde sa kriminálnym činom stalo aj to, keď si muž uctil ženu tým, že jej otvoril dvere, či uvoľnil miesto v električke. Staršia generácia mužov na absurditu feministických útokov upozorňovala. Mladšia ju nerieši, zariadili sa po svojom.

Čitateľ Maximilián o svojich rovesníkoch napísal: „…keď sa na ulici obzrú po babe, nevedia, či im nehrozí nejaký paragraf“.

A našli si „bezpečné“ riešenie, ktoré naznačuje čitateľka Jana: „…myslím si, že chlapi vo všeobecnosti zleniveli na dobývanie žien, lebo to majú oveľa jednoduchšie, ako v minulosti. V minulosti, kým sa naši otcovia dopátrali ku kontaktu na dievčinu, ktorá im na “zábave” padla do oka, tak to stálo námahu, chcelo to snahu, um, nápadité dvorenie. Dnes mužom na zabezpečenie rande stačia 2 kliknutia na sociálnych sieťach.“

Virtuálne je bezpečné?  

Práve kvôli feministickej kriminalizácii kontaktov medzi mužmi a ženami nastal medzi mladými mužmi trend zvaný „sexodus“. Proste si chalani nehľadajú partnerky. Nemusia. Vzhľadom k virtuálnemu svetu majú všetko čo potrebujú a stojí ich to podstatne menej námahy ako obháňanie reálnych žien.

Ktosi napísal na internete: „Muži sú na svete preto, aby lovili mamuty a hrali sa. A mamuty už vyhynuli, tak…“ Tak sa hrajú!

Pred rokom 1989 sme nemali toľko iných príležitostí na zabavenie. Dovtedy po celé stáročia bol najväčšou zábavou sex! Dnes je toľko iných foriem zábavy, najmä v počítačoch a na internete, že osamelému mladému mužovi žena vlastne ani nemusí prísť na myseľ. Iní sú zasa zaujatí kariérou, takže aj keby im niečo také napadlo, nájsť reálnu ženu je časovo náročné. Ale na tú virtuálnu stačí jedno kliknutie. Do toho karty mieša aj nebývalý nával ľahko dostupného porna.

Cítime sa spoločensky nahí!

Ruka v ruke s treťou gramotnosťou (počítačovou) však nastáva aj strata schopnosti komunikovať priamo z očí do očí. Na sociálnych sieťach sa v anonymite cítime bezpečnejšie a môžeme sa hrať na lepších, než sme. Vo virtuálnej komunikácii si môžeme pomáhať narýchlo vygooglenými citáciami. To všetko v priamom kontakte strácame a cítime sa spoločensky nahí. Vrcholným paradoxom je, keď sa mladí na rande v reštaurácii, či kaviarni nedokážu dlhšie baviť sami, ale zarazene čumia do mobilov, či si dokonca navzájom posielajú SMS-ky?!

Prečo mali Janko a Marienka na izbe zhasnuté?

Jedna stredoškolská profesorka sa mi zverila s nevšedným zážitkom. Počas večerného programu na lyžiarskom kurze ju niektorí žiaci upozornili, že chýbajú (povedzme) Janko a Marienka a samozrejme, nezabudli povedať, aj kde ich nájde. Znepokojená  pedagogička teda vyrazila k naznačenej izbe. Otvorila dvere a zistila, že sú tam a je zhasnuté. A viete prečo bolo zhasnuté? No, pretože sedeli vedľa seba, obaja pozerali do svojich mobilov, hrali sa nejakú interaktívnu hru a po tme bola na displejoch lepšie viditeľná…

Divnú dobu žijeme…

Čitateľ Vlado mi pre túto tému napísal: „Divnú dobu žijeme. Pri komplimente dievča pozerá ako puk a stalo sa mi, že mi povedali, že ich rovesníci takéto niečo povedať nevedia.“

Takže v konečnom dôsledku na feministické šialenstvo (využívané u nás aj nedávno Krištáľovým krídlom ovenčenou feministickou profesorkou) doplácajú normálne ženy, ktoré aj keby sa odhodlali samy „loviť“, nemajú vlastne koho.

Čitateľka Júlia to vysvetľuje: „Mám 30 rokov, som nezadaná, ale nie je to preto, že by muži nelovili. Proste som nenašla ´toho pravého´. A taktiež v tomto veku je väčšina dobrých chlapov vo vážnych vzťahoch.“

Sú teda ešte vôbec mladí muži mužní? Čo vy na to? Som zvedavý na vaše názory a skúsenosti.

Gustáv Murín