Zoznámili nás červené nohavičky

Neviem, ako to niektorí ľudia robia, že dokážu prežiť celý život dôstojne, bez väčších vzruchov a trapasov – ale ako sa zdá, ja takéto situácie priam priťahujem.  Aj v škole som bez veľkej snahy dokázala rozosmiať celú triedu a na niektoré moje kúsky si spolužiaci dodnes pamätajú a spomíname na ne aj pri stretnutiach po rokoch. Príbeh s nohavičkami, o ktorý sa chcem s vami podeliť, bol však iného kalibru…

červené nohavičky

 

Akoby nestačilo, že po 15 rokoch manželstva som sa namiesto obrovskej kytice a nejakého darčeka či peknej spoločnej dovolenky dočkala od manžela rozvodu s trápnym vysvetlením, že naše manželstvo ho už nikam neposúva, tak sa posunul k inej, ešte som aj týždeň po rozvode mala oslavovať štyridsiatku…!

Oslava narodenín po rozvode?

No, to teda už len bude oslava, – zúfala som si v duchu, keď som si na to pomyslela. Ale čo už – ja to nejako zvládnem – utešovala som sa. Zaujímavé, týmito istými slovami ma utešoval aj môj exmanžel, keď si balil kufre a odchádzal, či ako povedal – posúval sa k inej. Ja to vraj zvládnem – som predsa silná žena, ktorá všetko pochopí a so všetkým si poradí. Tá druhá však, chudiatko, je taká slabá a bezbranná ako dieťa – navyše, sama ešte aj dieťa čaká – prirodzene, jeho dieťa. Čo na tom, že my dvaja tiež máme spolu dve deti? Zradca…! Chcelo sa mi zakričať z plných pľúc, ale ten výkrik mi uviazol niekde v hrdle či v duši a ako neviditeľný balvan ma kúsok po kúsku celú rozožieral. V tejto bezútešnej situácii sa ma zmocnil pocit, že ma v živote asi už nič dobré nečaká.

Rozvod vraj spláchneme nejakým dobrým drinkom a potom začnem nový život…

Našťastie, moja kamoška Katka nenechala veciam voľný spád a rozhodla sa, že v deň mojich narodenín si spolu vyrazíme do mesta, môj rozvod spláchneme nejakým dobrým drinkom a potom začnem nový život, ako znovuzrodená. A aby môjmu narodeninovému dňu dala poriadnu iskru, keďže je aj mojou kolegyňou v práci, hneď ráno mi zablahoželala a okrem kytice mi podala  aj krásne zabalený darček v ligotavom červenom papieri. Čo tam len môže byť? – preletelo mi hlavou. Balíček bol totiž ľahučký ako pierko a keď som s ním potriasla, vôbec nehrkal.

červené nohavičky

 Rozkošné nohavičky z červenej čipky…! Ale načo mi taká paráda bude?

Po chvíľke  napätia som svoj darček rozbalila a tak trochu v pomykove som z neho vytiahla rozkošné nohavičky z červenej čipky.

– Jééééj, aké milé, ďakujeeeem, – usmiala som sa na Katku. – Ale načo mi taká paráda bude? A ešte teraz…?!

– No načo asi? – významne sa na mňa usmiala Katka a potom prižmúrila oči a takmer veštecky riekla: – Uvidíš, že ti do života prinesú vášeň a novú iskru – je tak akurát najvyšší čas! Mimochodom, večer si ideme sadnúť do baru. Tak si niečo pekné obleč a ideme si vyhodiť z kopýtka.

– No to už len bude zábava, – povedala som si v duchu, ale prikývla som, netušiac, ako sa môže zrazu môj život zmeniť.

Samozrejme, doma som sa nemala veľmi kedy vyparádiť, tak som sa len narýchlo osprchovala, prezliekla som si blúzku, trochu pretrela rúžom pery a tesne pred tým, ako som sa obúvala, som si ešte stihla nastriekať na krk trochu kolínskej – hotovo!

A to už ani nehovorím, že ešte predtým som doma deťom pripravila rýchlu večeru – ešte šťastie, že bol už piatok, nemuseli si písať úlohy a mama mi na ne prišla dozrieť. Veru, rozvedenej žene s deťmi sa ťažko chystá niekam za zábavou – no ale keď už som mala tie narodeniny..

červené nohavičky

 

Pánskej spoločnosti sa nečakane naskytol pohľad na moje poloobnažené prsia…!

No zbohom, ty si sa ale vymódila, – s úsmevom na mňa vytreštila oči Katka, keď som si v bare, ktorý pre nás vybrala na tento večer, vyzliekla kabát. – Myslím, že takto oblečená by si pokojne mohla ísť aj do kláštora…, – vyškierala sa a neveriacky krútila hlavou. Sadli sme si k baru, objednali sme si drink a po prípitku na môj nový život som sa pomaly začala obzerať, kde to vlastne sme. V bare bolo plno, ľudia sa bavili pri stoloch i pri bare, hrala hudba a dosť bolo aj takých, čo tancovali – skrátka, piatok večer v meste… Ja som sa však nedokázala uvoľniť a vôbec sa mi tam nechcelo byť – okrem toho, začalo mi byť aj nepríjemne teplo, takže potom, čo mi kamarátka dohovárala, prečo som si neobliekla niečo s väčším výstrihom – že keď už nič iné, aspoň by mi nebolo tak teplo – chcela som si nenápadne  rozopnúť jednu gombičku na blúzke pod krkom, ale stalo sa niečo, čo som nechcela: Namiesto jednej gombičky sa mi zrazu rozopli dve a pánskej spoločnosti sediacej neďaleko nás sa nečakane naskytol pohľad na moje poloobnažené prsia! Nahovárať si, že si to snáď nevšimli, by bolo asi zbytočné, pretože okamžite to všetci traja, ktorí už aj tak po nás pokukávali, zaregistrovali…

Nevedomky som zamávala svojimi nohavičkami z červenej čipky

Preboha, to je trapas, preletelo mi hlavou a zaliala ma horúčava. V snahe nejako sa upokojiť, zašmátrala som v kabelke po vreckovke, že si utriem čelo a krk… V zúfalstve som vzápätí chytila do ruky niečo, o čom som si myslela, že je to vreckovka a dívajúc sa na zízajúcich mužov som vzápätí nevedomky zamávala svojimi krásnymi nohavičkami z červenej čipky. Tak také niečo nečakala ani moja kamarátka, ale skôr než ma stihla nejako upokojiť, veci dostali rýchly spád: Jeden z mužov, ktorí nás od začiatku po očku sledovali, okamžite priskočil ku mne a vyzval ma do tanca – ako sa ukázalo, bol to Rakúšan. Našťastie, viem dobre po nemecky, tak som sa mu snažila vysvetliť, že nechcem tancovať, že sme len prišli s kamarátkou na drink, ale on vraj že ten jeden tanec ma snáď nezabije…

Mysleli si o mne, že túžim po dobrodružstve a že som veľmi, veľmi vášnivá

Tak som teda šla a potom sme spolu pretancovali takmer celú noc. Samozrejme, tancovala aj moja kamoška, pretože onedlho sme už sedeli spolu aj Jurgenovými kolegami, s ktorými tu bol na služobnej ceste. Postupne, a najmä priamo úmerne s vypitými drinkmi, som uviedla na správnu mieru aj môj trapas s červenými nohavičkami a vysvetlila som im, že som v tom celkom nevinne. Všetci sa na tom dobre zabávali, pretože si mysleli, že keď som si najprv rozopla blúzku a potom zamávala červenými nohavičkami, dávam tým signál, že túžim po dobrodružstve a že som veľmi vášnivá a odvážna. Zakrátko však zistili, že od odvážnej provokatérky mám veľmi ďaleko, ale ako sa zdá, to na Jurgena zabralo ešte viac, pretože hneď na druhý deň ma pozval na rande a odvtedy sa stretáme už druhý rok. Keďže aj on je rozvedený, nič nám v tom nebráni a ak nám to osud dopraje, tohto roku na jeseň by sme sa chceli vziať. Uvidíme, nikam sa neponáhľame. Ale máme sa radi, rozumieme si a čo je pre mňa najdôležitejšie – rozumie si aj s mojimi deťmi.

Čitateľská súťaž !!!

Odpovedzte na súťažnú otázku a troch z vás vyžrebujeme a odmeníme dvojicou vôní s.Oliver SO PURE.

Aby ste sa mohli zúčastniť súťaže, musíte sa registrovať na portál www.woman.sk. Po registrácii sa pomocou vašich prihlasovacích údajov prihláste na portál www.woman.sk a môžete súťažiť !!! Inak nemôžete byť zaradení do zlosovania!!!
 

s.Oliver SO PURE

Jemne, čisto, autenticky – jednoducho “hygge” – takto vonia s.Oliver SO PURE. Vďaka svojej príjemnej, hýčkajúcej vôni sú s.Oliver SO PURE Women a s.Oliver SO PURE Men dokonalými sprievodcami všedným dňom. Šíria okolo seba atmosféru ľahkosti, čím zdôrazňujú to hlavné: potrebu cítiť sa vo svojom tele dobre a užívať si skutočného života. Vôňou počnúc a dizajnom balenia končiac, s.Oliver SO PURE vás očarí svojím škandinávskym štýlom.

Pure Life – Pure You

Bez filtrov a bez make-upu: „Viac efekt než skutočnosť“ – to je motto, ktoré patrí minulosti. Túžime totiž po niečom, čo je skutočné a nefalšované – po prirodzenosti a autenticite. Po naozajstných priateľoch a trvalom šťastiu. Veď menej je často viac! Nové vône s.Oliver SO PURE vznikli, aby vám pomáhali podčiarknuť vašu osobnosť. Plne v znamení škandinávskeho postoja “hygge”, nakoľko schopnosť uvedomovať si to, čo je v živote skutočne dôležité a čo nám prináša pocit istoty a pospolitosti, prispieva k šťastnému osobnému životu.

 

Hlava: Brečtan, citrus kalamondín, jablko

Srdce: Frézia, jazmín, kašmírové drevo

Základ: Ambrox, pižmo, santalové drevo

Príťažlivo príjemne – tak vonia tiež s.Oliver SO PURE Men. Hlava vône prekvapí sviežosťou bergamotu, čerstvého zeleného jablka a korenistého kardamómu a už sama o sebe predstavuje harmonický zmyslový zážitok. Svieže kvetinové tóny sa v srdci snúbi s aromatickou levanduľou a na záver doznievajú zahalené do teplej ambry a drevitých akcentov.

Hlava: Bergamot, zelené jablko, kardamóm

Srdce: Levanduľa, fialka, muškát

Základ: Cédrové drevo, santalové drevo, ambra

 

Výhercovia:

Daniela Majtánová

Martina Hrušková

Tatiana Galambošová