5 dôkazov, že miluje len sex, a nie vás!

Niekedy, najmä v začiatkoch vzťahu, keď sme opantané zamilovanosťou, by sme si len ťažko priznali, že možno nás vlastne ani nemá tak veľmi rád ako miluje len sex. O tom, či mu ide len o jedno, alebo to skutočne myslí vážne, zvyčajne prídeme neskôr a dosť bolestivo. V každom prípade však existujú signály, ktoré keď si všimneme vopred, zabránia neskoršiemu sklamaniu.

miluje len sex
stock.adobe.com

Toto sú signály, že mu ide len o jedno:

Hovorí len o sebe

Stretnete sa, píšete si, bavíte sa, rozprávate. Problém však je v tom, že v podstate sa všetky debaty týkajú len a len jeho. Jeho zážitkov, jeho pocitov, skúseností – hovorí len o sebe. My jasne nepatríme do jeho škály záujmov, ani plánov. Nikdy sa nás neopýta, aký sme mali deň, lebo ho to prakticky nezaujíma a keď aj áno, urobí to len automaticky z hranej zdvorilosti – pretože predsa len od nás niečo chce – a veľmi rýchlo to zahovorí.

Neprezradí o sebe veľa

Ak nám nepovie reálne meno s priezviskom, miesto, kde býva, kde pracuje, zatajuje základné údaje, schováva sa pred nami na sociálnych sieťach, či sa tvári, akoby nás nepoznal a nevidel, keď ide v hlúčiku kamarátov, kolegov alebo rodiny, keď nemá záujem ani po dlhšom čase, čo sa poznáme (a to aj intímne) nás zoznámiť s jeho kamarátmi či rodinou, je nad slnko jasnejšie, že od neho nemôžeme čakať nič viac ako občasné erotické hry.

Najčastejšie píše v noci

Nočné správy môžu byť sexi, ale nikdy nehovoria o skutočnej láske. Ten, kto nás miluje, chce, aby sme si oddýchli a nepotrebuje vypisovať sexistické texty po celú noc, najmä nie o tretej nadránom. Tieto texty vznikajú väčšinou tak, že ich autor si užil s kamarátmi alebo priateľkou pekný večer i časť noci a zrazu, keď zábava skončila a zostal sám, mal by chuť ešte na niečo. Skúša, či sa mu to podarí, alebo nie.

Trápny darček

Mali ste narodeniny a buď ich absolútne prehliadol alebo pri blízkej príležitosti vám odovzdal doslova a do písmena trápny lacný darček. Ak nám tridsiatnik, či starší, daruje plyšové zvieratko alebo bonboniéru, ktorá má tesne pred dátumom spotreby za 2-3 eurá, skutočne to nie je dôkaz lásky. Znamená to, že ešte nás nechce úplne stratiť, ale ani nemieni do nás investovať, pretože vie, že sa to neoplatí – je to predsa krátkodobá záležitosť bez citu.

Povie, že nechce vzťah, nechce sa viazať

Známej sa stalo, že sa zoznámila s mužom, s ktorým si dlho písala, nakoniec ju „zlomil“ a súhlasila so stretnutím. Pár týždňom po zoznámení, a aj po prvých intímnych skúsenostiach jej povedal, že on nechce vzťah, nechce sa s nikým viazať. Ona už v tom čase bola do neho poriadne zamilovaná a jeho informácia ju poriadne zabolela. Stále však verila, že sa to zmení a že to vlastne tak ani nemyslel. Po roku s ňou začal obmedzovať stretnutia a hovoril jej o nejakej inej „kamarátke“. Nešťastná sa tak zrútila, že sa z toho dostáva už rok a stále má zlomené srdce. Preto, ak povie, že nechce vzťah, v tom momente sa s ním radšej prestaňme stretávať, lebo inak budeme trpieť. Jednoducho on miluje len sex. Máloktorá žena totiž vie oddeliť sex od citov…