Ako sa znovu zamilovať do toho istého muža?

Každý vzťah sa vyvíja. Po rokoch sa dostaneme do situácie, že sa poznáme priveľmi dobre a zamilovanosť sa pomaly, ale iste vytráca. Ako vrátiť iskru dlhodobému vzťahu a ako sa znovu zamilovať?

ako sa znovu zamilovať
stock.adobe.com

Všetko je o hormónoch

Hľadáte spôsob, ako sa znovu zamilovať do partnera, s ktorým ste už roky? Nedostatok komunikácie medzi partnermi a priveľa stresu ovplyvňujú vzťah, či chceme alebo nie. Kľúčom sú hormóny. Dotyky, pohľad do očí, bozky, pohladenie – automaticky znižujú úroveň stresu a zvyšujú tvorbu estrogénu a oxytocínu. Ak budeme stimulovať tieto hormóny, tak sa to prejaví v našej spálni i v kvalite vzťahu.

Ukážme mu, kto sme

Ak hľadáme návod na oživenie vzťahu, mali by sme priložiť ruku k dielu. Ukážme mu, čo nám chýba, čo by sme od neho chceli. Oblečme si novú sexy bielizeň, preberme iniciatívu tak, že z toho zostane „paf“. Povedzme mu, aký je pre nás dôležitý, ako ho milujeme a ukážme mu to. Zároveň pracujem aj na vzájomnej dôvere, vďaka ktorej sa vzťah prehĺbi. Rozprávajme sa s ním aj o jeho pracovných problémoch, túžbach, predstavách a povedzme mu tie vlastné.

Vyberme sa na romantický výlet

Romantika vo dvojici bez stresu a práce či iných povinností urobí veľa. Každý pár by si mal z času na čas niečo podobné vyskúšať. Skvelé jedlo, pobyt v prírode, wellness a najmä množstvo času, ktorý strávime spolu bez stresu každý vzťah posilní.

Neobviňujme ho

Na šťastí partnerov sa vždy podieľajú obaja. Ak radšej trávi čas s kamarátmi na pive, ako s vami je čas na diskusiu. Porozprávajme sa otvorene, ako si predstavuje budúcnosť vzťahu, ale neobmedzujme a neobviňujme ho. Ak sa nám niečo na jeho správaní nepáči, povedzme mu to, možno sa dozvieme čosi, čo sme ani netušili. Nezabúdajme na to, že hollywoodska romantika je len vo filmoch, realita je trošku iná. Ak naozaj chceme oživenie vzťahu, musíme na ňom popracovať.