Ako zostať príťažlivá a sexi?

Mnohé páry, ktoré spolu žijú niekoľko rokov sa sťažujú, že nie sú jeden pre druhého už tak príťažliví a ich sexuálny život prudko alebo jemnejšie upadá. Nuž, keď vidíme niektoré páry, ktoré sa venujú papučovej kultúre, nemajú žiadne koníčky okrem sledovania telky a spolu priberajú, niet sa čomu čudovať. Ako zostať príťažlivá a sexi? Dôležitá je aj úprava v domácnosti, nielen vonku a neustále udržiavanie napätia.

Tu je niekoľko základných spôsobov ako zostať príťažlivá a sexi aj po rokoch v manželstve a udržať sexuálne napätie a iskru:

Ako zostať príťažlivá a sexi
https://www.shutterstock.com

1. Vášnivejší rozlúčkový bozk

Ranný bozk na rozlúčku? V niektorých manželstvách je to už len letmý bozk, či dokonca vôbec nič také už neexistuje. Keď však rozlúčkový bozk mierne predĺžime, náš manžel nás bude mať „na perách“ celý deň. Vášnivý bozk totiž uvoľňuje dopamín, neurotransmiter, ktorý vyvolá to, že náš partner bude po nás túžiť ako po droge.

2. Každodenný flirt a zábava

Keď s partnerom komunikujeme len sucho, o povinnostiach alebo takmer vôbec, nemôžeme očakávať žiadne pozitívne výsledky. Kvalitný sexuálny život potrebuje náboj a šťavu a to môžeme získať napríklad s každodenného jemného flirtovania, doťahovania, zábavy. Koketovanie nám zvýši náladu a každý deň prinesie trošku rozptýlenia, vzrušenia a zábavy. Manželstvo alebo stabilné partnerstvo je ako maratón, musíme rátať aj s únavou, aj s tým, že po čase budeme potrebovať osvieženie.

Milostné listy, hodené do tašky pred odchodom do práce, nečakané erotické správy, poslané manželovi, respektíve partnerovi úplne nečakane, vášnivé privítanie po príchode z práce – to všetko  môže kvalitne oživiť sexuálny náboj aj v dlhotrvajúcom zväzku a pomôcť zachovať erotickú iskru.

3. Hra na zimu a teplo

Nejde o žiadne použitie teplých alebo studených lubrikantov, hoci aj to by mohlo mať veľmi zaujímavý vplyv na skvalitnenie manželského sexuálneho života. Hra ne teplo a zimu spočíva v tom, že zaviažete partnerovi oči a hodíte po jednotlivých miestach na jeho tele. Môžete ich bozkávať, láskať jazykom, štekliť pierkom, či skúšať kocky ľadu – čokoľvek vám napadne. Partnerova úloha je okomentovať každý váš pokus slovíčko zima, ak mu to neprináša žiadne špeciálne potešenie a slovíčkom teplo alebo horí, ak pri tom pociťuje rozkoš. Tak spoznáme mapy na partnerovo tele, ktoré mu prinášajú rozkoš. Nezabúdajme na to, že každý deň sa môžeme znova a znova objavovať a nikdy nebudeme o sebe vedieť všetko. Jednoducho, keď už nie je žiadne vzrušo, je čas na novú prieskumnú misiu. Samozrejme, na svojom stabilnom partnerovi.

4. Vymeňme bielizeň

Či chceme alebo nie, musíme spomenúť aj už veľmi „otrepanú“, ale skutočne fungujúcu radu – je dobré investovať do novej peknej a možno aj erotickej spodnej bielizne. Ženy väčšinou túto bielizeň neobľubujú, lebo sa v nej necítia pohodlne, ale čipka, sieťovina, podväzky, korzety s každým mužom pohnú. Aj keď ste spolu desať rokov.